Presunúť na hlavný obsah

Z obyčajného dievčatka najkrajšia žena sveta 2018: Modelingu sa však vzdala kvôli tomuto, za čo má náš obdiv

Zahraničné celebrity

Z tohto krásneho okatého mexického dievčatka vyrástla najkrajšia žena sveta minulého roka. Vanessa Ponce de Leon má však vznešenejšie záujmy a charite dala ďalší rozmer. Modeling neváha vymeniť za charitu. V čom všetkom ešte prekvapuje?

Aj modelingom k väčším cieľom

Vanessa Ponce de Leon je modelka, moderátorka, kráľovná krásy Mexika, ale aj prvá svetová kráľovná krásy pôvodom z Mexika. Kto by si však myslel, že práve stať sa kráľovnou krásy bol jej jediný cieľ, veľmi by sa mýlil. Ale aj prostredníctvom toho môže robiť to, čo chce, ešte lepšie a aktívnejšie: „Nemôžem tomu uveriť, naozaj nemôžem... A myslím si, že si to zaslúžili všetky dievčatá. Som hrdá, že ich zastupujem. Urobím toľko, koľko budem môcť... Ďakujem veľmi všetkým,“ cituje ju britský Mirror. 

Mohlo by vás zaujímať: Modelka Candice Swanepoel zažije prvé Vianoce vo štvorici: Pre ženy v ich rodine kupuje takéto darčeky 

Spomedzi kráľovien je práve ona obľúbenou kráľovnou Instagramu

Vanessa má okrem oficiálneho titulu kráľovnej aj titul kráľovnej Instagramu pre to, čo na ňom zdieľa. Fanúšikovia ju zbožňujú pre všetky vtipné veci, o ktoré sa s nimi delí. Okrem iného je milovníčkou dobrodružnejších športov ako potápanie. Dokonca je kvalifikovaná v tomto vodnom športe. Hrá aktívne volejbal, futbal či frisbee aj rada maľuje. No fanúšikovia sú fascinovaní aj všetkými jej dobrovoľníckymi projektmi, ktoré dáva do povedomia a sama sa ich zúčastňuje.  

Charita v zmysle "všetci sa navzájom potrebujeme" 

Vanessa rozhodne nie je len pekná tvárička a instagramová kráľovná. Málokto o nej vie, že má titul z medzinárodného práva a má aj podnikateľského ducha. Angažuje sa v mnohých veciach, vďaka ktorým pomáha aj cez svoje vzdelanie tým, ktorí to potrebujú. V živote sa riadi týmto heslom: „Všetci sa navzájom potrebujeme,“ citoval ju denník Dailymail. 

Čítajte tiež: Babky modelky elegánky: V civile by ste určite niektorým netipovali, že majú cez sedemdesiat

Dobrovoľníčka telom aj dušou

V duchu tohto životného kréda či hesla sa Vanessa venuje aj mládeži. Je členkou predstavenstva rehabilitačného centra pre dievčatá. Tiež je hovorkyňou Národného inštitútu mládeže. Okrem iného sa angažuje ako dobrovoľníčka a pracuje pre rôzne organizácie zaoberajúce sa aj prácou s imigrantmi. Rovnako tiež podporuje ľudí, ktorí majú nejaké zdravotné postihnutie. 

Charite však dala ďalší rozmer 

Svojmu titulu aktuálnej kráľovnej krásy, rovnako ako aj charite, ktorú robí, dala však Vanessa aj ďalší rozmer. Pridaná hodnota jej charitatívnej práce spočíva v tom, že sa stala tvárou fundraisingového programu s názvom Beauty With Purpose Charity, ktorá rozdeľuje peniaze medzi charity až 100 krajín sveta. Teda tam, kde to ľudia potrebujú. Jej úloha v tomto projekte však nie je okrasná či pasívna, Aktívne sa na ňom aj zúčastňuje. Do jednotlivých krajín osobne vycestuje. Spojí tým príjemné s užitočným. 

Neprehliadnite: Ivanka Trump zverejnila fotku z detstva: Od dokonalej podobnosti s dcérou ich líši podstatný rozdiel 

V tejto žene sa skrýva rozhodne viac než sa a prvý pohľad zdá. Nie je to len akási prvoplánová Miss, ako by ste ju vnímali. Jej titul najkrajšej ženy jej patrí právom, nemyslíte? Pretože byť Miss pre ňu neznamená, že jej úlohou je byť len krásna, ale v prvom rade iniciatívna, pomáhať. Nechajme sa prekvapiť, s čím ďalším dokáže ľuďom pomôcť a či nevymení modeling za charitu raz nadobro...

Myslíte si aj vy, že Vanessa Ponce de Leon nie je len prvoplánovou Miss vďaka svojej iniciatíve?

spolu hlasovalo 155 ľudí

Áno
141
Nie
14

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe