Presunúť na hlavný obsah

Dokumenty, ktoré musíte cez víkend vidieť: Tieto snímky zmenia váš pohľad na mnoho vecí

Zábava

Vymeňte hollywoodske snímky za niečo iné. Napríklad dokumenty. Streamovacia spoločnosť Netflix ich má v ponuke hneď niekoľko. Vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie.

Period. End of Sentence

Dokumentárny film, zachytávajúci veľkú ženskú problematiku v Indii - menštruáciu. Táto téma je v tejto krajine stále veľké tabu. V dokumente budete mať možnosť vidieť, ako si skupina indických žien založí továreň na výrobu cenovo dostupných vložiek. Zároveň vysvetľujú mužom, čo je to menštruácia a že vôbec to nie je téma, ktorá by mala byť tabu. Práve naopak.  Dokument získla v roku 2019 cenu Oscara za najlepší krátky dokument.

Mohlo by vás zaujímať: Hoci máme slobodu a sociálne siete, cítime sa viac osamelejší: Zmenila som jednu vec a pochopila, v čom to celé je

Life Overtakes Me

Tento dokument si vyslúžil aj nomináciu na Oscara v kategórii najlepší krátkometrážny dokument. Ide o skutočne silnú záležitosť - chorobu, ktorá postihuje deti utečencov. Tie upadajú do kómy z dôvodu ťažkej traumy. Ide o tzv. syndróm rezignácie - takto túto chorobu odborníci nazvali. 

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Trojdielny dokumentárny film, vďaka ktorému nahliadnete do hlavy vizionára Billa Gatesa. Veľmi inšpiratívny príbeh zakladateľa Microsoftu, ktorý zaujme každého, bez ohľadu na preferencie. V dokumente Bill prezrádza aj to, aké sú jeho aktuálne ciele, ktoré plánuje v blízkej dobe zrealizovať. 

Neprehliadnite: Tie najlepšie seriály všetkých čias, ktoré musí vidieť každá žena

The Great Hack

Milovníci techniky a technologického prostredia by určite mali venovať pozornosť práve tomuto dokumentu. Zobrazuje jeden z najväčších, ak nie vôbec najväčší škandál, ktorý je spojený so zneužívaním dát na politické účely. Sústreďuje sa na to, ako sa dá spracovať veľké množstvo balíkov a využiť ich na zneužitie volieb po celom svete. Tento dokumentárny film vám možno otvorí oči a ukáže svet, o ktorom ste možno netušili. 

Prečítajte si: Zažeňte smútok z rozchodu seriálovým maratónom: Netflix má v ponuke zbierku, ktorá vám rýchlo pomôže

- Najčítanejšie -