Presunúť na hlavný obsah

Tričká vyrobené z morských rias. Zoznámte sa s ekologickou značkou Pangaia, ktorá ovláda módny priemysel

Móda

Už je to nejaký ten čas, čo sa významné módne značky ako Prada, Chanel či Burberry prihlásili k ekologickejšiemu prístupu. Značka Pangaia však prichádza s úplne odlišným konceptom, aký tu ešte nebol.

Koncept Pangaia, ktorý bol predstavený svetu už v roku 2018, nevznikol ako jednoduchý počin dizajnérov. Okrem umelcov sa totiž na značke podieľa tím vedcov a technológov. Ich úlohou je vytvoriť materiál z obnoviteľných a alternativných zdrojov. Samotné kúsky oblečenia, či tomu veríte a či nie, sú vyrobené z morských rias, byliniek či kvetín. 

Jednoduchá dizajnová značka si rýchlo získala priazeň verejnosti. V oblasti módy je dokonca považovaná za prelomovú - svojou unikátnosťou sa jej totiž nedokáže vyrovnať žiadna značka na trhu. Okrem štýlového dizajnu a faktu, že je vegánska, je všetko biologicky rozložiteľné. Jednou z ďalších výhod špeciálneho materiálu je ľahšie a účinnejšie absorbovanie vlhkosťou než pri bavlne.

Prečítajte si: Slovenské udržateľné značky, ktoré nás svojou filozofiou dostali: Vyskladajte si dokonalý kapsulový šatník

Obľúbená medzi celebritami

Kourteney Kardashian, topmodelky Doutzen Kros a Bella Hadid či spevák Pharell Williams - to je len zlomok známych osobností, ktoré si Pangaiu obľúbili. Napriek tomu, že sa dizajnové tričká a mikiny stali bežnou súčasťou ľudí v šoubiznise, dovoliť si ich môžu aj obyčajní ľudia. Cena za tričko sa síce pohybuje od 50-tich dolárov, no pri ekologickej výrobe a faktu, že sa veľká časť sumy daruje dobročinným eko organizáciam, je tých pár eur navyše zanedbateľnou položkou. 

„Každý rok sa vyrába viac ako sto biliónov kusov oblečenia a päťsto biliónov plastových fliaš. Polovica ide na skládku, jej rozklad trvá desaťročia. Všetok textilný a plastový odpad môže byť recyklovaný, premenený na priadzu a opätovne využitý. Vyvíjame výrobky vyrobené z recyklovaných materiálov a plastových fliaš. Vyzerá to dobre, ale predovšetkým sa v tom cítite dobre,'' vysvetľujú svoj zámer zakladatelia značky Pangaia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Treat yourself or your loved ones to our Seaweed fiber and organic cotton t-shirts. #PANGAIA

Príspevok, ktorý zdieľa PANGAIA (@thepangaia),

Mohlo by vás zaujímať: Novodobá superhrdinka, ktorú obdivuje aj Meghan Markle: Má len 16 a mení myslenie sveta ako nikto predtým

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus