Presunúť na hlavný obsah

Módne rúška v podaní známych Sloveniek: Jana Pištejová s noblesou ako v prípade jej šiat a ďalšie

Slovenské celebrity

Nosiť rúška sa pre nás stalo povinným už pred niekoľkými týždňami. Niet tak čudo, že sa ho ženy z celého sveta snažia vylepšiť či doladiť k svojmu outfitu. Výnimkou nie sú ani slovenské celebrity, ktoré si aj z pokrývky na tvár dokázali vyrobiť dokonalý módny doplnok.

Už krátko po tom, ako štát vyhlásil mimoriadny stav vzhľadom na neustále šíriaci sa koronavírus, sa v lekárňach či zdravotníckych potrebách minuli okamžite všetky ochranné rúška na tvár. Mnoho šikovných Slovákov sa tak zmobilizovalo a začalo šiť pokrývky na pery a nos, ktoré možno oprať a opätovne použiť. Okrem praktického využitia však tieto rúška začali plniť aj inú, celkom zaujímavú fuknciu - slúžia ako nápaditý módny doplnok. 

Spočiatku boli farebné vzory lákadlom pre malé deti, ktoré si na bavlnené rúška zvykali o čosi ťažšie, než dospelí. Na estetickú stránku sa však v poslednej dobe začali sústrediť aj dve známe slovenské módne návrhárky - Jana Jurčenko a Jana Pištejová. 

Prečítajte si aj: Svetom obieha nová výzva, ktorej podľahli aj naše celebrity. Oblečte sa len do vankúša!

Rúško ako svadobný dplnok

Jana Jurčenko sa podobne ako vo svojej tvorbe aj tentokrát vybrala romantickým smerom. Počas tejto karantény navrhla niekoľko typov rúšok, ktoré navrhla tak, aby pasovali k svadobným šatám. „Nepripúšťala som a bojovala, že u nás to také zlé nebude. Bohužiaľ, situácia je aká je, no ja stále verím, že dôsledky nebudú extrémne. Každopádne, tento stav má dopad na každú oblasť nášho života - preto nezaškodí trošku odľahčenia. Takže som si dovolila, našu momentálne denno dennú nutnosť,  povyšiť na módny doplnok,'' uviedla módna návrhárka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#abysmesanehanbilinositruska #dressbyjanajurcenko @michaelamenky

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Jurčenko (@janajurcenko),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#abysmesanehanbilinositruska

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Jurčenko (@janajurcenko),

Diva za každých okolností

Za Jurčenko nezaostáva ani ďalšia slovenská módna návrhárka Jana Pištejová. Tá svojim rúškam dodáva nápaditosť minimálne tak, ako jej novým modelom šiat. Pokrývku úst a nosa ozdobila kamienkami Swarovski, flitrami a taktiež pôvabnou čipkou. Ak si však myslíte, že rúška tak strácajú na kvalite, ste na omyle. 

Pištejová sa v prvom rade snažila, aby jej rúška okrme krásneho vzhľadu spĺňali svoj pôvodný účel - chránili. „Vymyslela som si technológiu ako spracovať rúśko tak, aby bolo jemné na dotyk tváre, anatomicky dokonalo tvarované, odľahčené, priedušné - pre dýchanie aj akusticky. Aby sa vám pod ním nezaparila tvár, aby vás bolo počuť, jednoducho aby vás vôbec neobmedzevalo a bola ho radosť nosiť,'' ubezpečila záujemcov o netradičný typ rúšok.

Mohlo by vás zaujímať: Takto vyzerá aktuálne život v Miláne: Úprimná spoveď Slovenky Kristíny o obavách aj vidine svetlejšieho zajtrajška

Kreatívne celebrity

Za slovenskými módnymi návrhármi však nezaostávajú ani slovenské celebrity. Zatiaľ čo moderátorka Lucia Barmošová stavila na folklórne vzory, komička Evelyn opäť ukázala svoju hravosť a kreativitu. Originálnym kúskom sa predviedla aj moderátorka Alexandra Orviská, ktorá kvetinový vzor perfektne dopasovala k farebnému outfitu.

S jedinečným rúškom prekvapila aj misska Michaela Meňkyová. Tá čipkovanú pokrývku úst a nosa, ktorú má z dielne Jany Jurčenko, previedla v sexi outfite. Niet sa čo čudovať, takéto rúško by bola škoda nosiť k teplákom!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@janajurcenko

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela Meňkyová (@michaelamenky),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ruskoniejehanba

Príspevok, ktorý zdieľa Evelyn (@evelynjefresh),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Som inak naozaj pysna na #slovensko! Dakujem, ze vieme byt disciplinovani

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra Orviska (@alexandraorviska),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spolu to zvládneme! #ruskoniejehanba #zdravie #sunnyday #positivethinking #keeppraying #slovakia #coronavirus

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Barmošová (@luckabarmosofficial),

Najznámejšou ženou na Slovensku, ktorá rúško povýšila na úplne iný level, je však naša prezidentka Zuzana Čaputová. Tá sa už v prvých dňoch po tom, ako vypukol koronavírus v Európe, získala pozornosť zahraničných médií. Pri politickom stretnutí jej totiž rúško dokonalo ladilo so šatami, ktoré práve mala na sebe. Aj keď mnohí tento krok spočiatku odsudzovali, je však pravdou, že naša prezidentka túto milú mániu odštartovala. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ľudia vo voľbách dali veľkú dôveru na dôležité zmeny, ktoré naša spoločnosť potrebuje. Skôr, ako sa bude môcť vláda Igora Matoviča tejto veľkej úlohy prebudovania našej spoločnosti naplno ujať, stojí pred ňou ešte iná dôležitejšia a bytostnejšia úloha. A to, ochrániť čo najviac ľudských životov v súboji s neviditeľným nebezpečím. Len ťažko si predstaviť zadanie, ktoré by bolo náročnejšie. Nastupujúcim ministrom, ministerkám a premiérovi Igorovi Matovičovi som pri odovzdaní menovacích dekrétov povedala aj toto: „Dnes nepreberáte iba moc, dnes preberáte najmä zodpovednosť za republiku a za jej obyvateľov. Každé zlyhanie, ktoré je za obvyklých pomerov len predmetom mediálnej kritiky, by dnes ohrozilo to základné, čo nám všetkým dáva šancu, aby sme situáciu zvládli. Verím, že budete múdra vláda, vláda zjednocujúca, okolo ktorej sa všetci zomkneme. Želám nielen vám, ale všetkým obyvateľom republiky, aby sme s odstupom rokov mohli povedať, že v marci 2020 prevzal zodpovednosť vládny kabinet, ktorý urobil pre Slovenskú republiku historicky významnú službu. K jej naplneniu vám budem z plných síl nápomocná a prajem v nej veľa úspechov.“ #zuzanacaputova #prezidentka #nasaprezidentka #mojaprezidentka #prezidentskypalac #uradvlady #slovensko #slovakia #nrsr #volby2020

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

- Najčítanejšie -