Presunúť na hlavný obsah

Mal si s ňou užívať medové týždne, on volal expriateľke. Čo sa dialo počas svadobnej cesty Diany a Charlesa?

Zahraničné celebrity

Svadbu princa Charlesa a Diany sledoval so zatajeným dychom celý svet. Čo sa však dialo po tom, ako sa dvojica vybrala na svadobnú cestu?

Už pred svadbou bolo viac než jasné, že kráľovská svadba Charlesa a Diany nie je len tak z lásky. Dvojica sa totiž brala už po pár 12-tich stretnutiach. Dôvodom bol najmä tlak od kráľovnej Alžbety, ktorá svojho najstaršieho syna - a tým pádom aj prvého následníka na trón, chcela čím skôr zbaviť nálepky večný mládenec. Zatiaľ čo Diana Spencer počas svojho svadobného dňa horela platonickou láskou, princ Charles sa zrejme utápal v minulosti. 

Prečítajte si: Šialená láska Diany a Charlesa. Princ spočiatku randil s jej sestrou, princeznú sŕdc si zobral už po 12-tich stretnutiach

V jednom z dokumentov o dnes už zosnulej princeznej Diane sa totiž ukázalo, že Charles bol ešte v čase, keď si Dianu bral za ženu, naklonený svojej expriateľke Camille. Tú si chcel dokonca istý čas vziať, no Camilla sa samotnej kráľovnej nepozdávala a navyše mala povesť nemravnej dievčiny. Práve v tom bola Diana odlišná - na rozdiel od bývalej milenky princa bola totiž považovaná za nevinnú, dobrosrdečnú a slušnú. Toto všetko sa však predsa Charlesovi zdalo málo a už pár dní po svadbe dal svojej manželke najavo, že jeho srdce patrí inej žene.

Všetko sa to začalo obyčajnými manžetovými gombíkmi. „Na našej svadobnej ceste sa na jeho zápästí objavili manžetové gombíky s dvomi prepletenými písmenami C. Tým bolo povedané všetko,'' priznala v minulosti Diana. Na otázku, či sú gombíky darom od jeho exmilenky Camilly, Charles nezapieral. „Áno, čo je na tom?'' znela strohá odpoveď následníka na trón. Tam to však nekončilo. 

Telefonáty a fotografie

Diana priznala, že práve toto bol moment, ktorý v nej prebudil úzkosť a obavy. Tie sa potvrdili hneď o pár dní na to, keď princovi zo zápisníka vypadli fotografie Camilly. Aby toho však nebolo málo, Charles mal niekoľko záhadných telefonátov, ktoré sa pred Dianou snažil kamuflovať. O koho ide, bolo princeznej jasné už od samotného začiatku. „Mala som kvôli tomu otrasné sny. Celé noci sa mi snívalo o Camille,'' zaspomínala si Diana na momenty, ktoré mali patriť medzi jej najkrajšie, no naopak, zmenili sa na nočnú moru. 

Už vtedy totiž pochopila, že s nástupom do kráľovskej rodiny sa nebude musieť popasovať len s kráľovskými povinnosťami a neustálym tlakom, ale aj s Charlesovou expriateľkou. A tušila správne - tieň Camilly ju prenasledoval v manželstve s princom až do posledného dňa...

Mohlo by vás zaujímať: Princ Charles mal naozaj veľmi búrlivú mladosť: S kým bol neverný Diane aj Camille zároveň a ako ho táto žena ovplyvnila?

- Najčítanejšie -