Presunúť na hlavný obsah

Bol dokonalý muž, ale len na sociálnych sieťach. V skutočnosti však popri priateľke balí iné ženy

Partnerské vzťahy

Všetci si myslia, aké má šťastie. Dokonalý chlap, ktorý jej pravidelne vyznáva lásku, vyzerá dobre, má dobré zamestnanie, stará sa o ňu... všetko by bolo perfektné, ak by sa nepokúšal zbaliť aj iné ženy.

Pamätám si na deň, kedy som Tomáša spoznala. Bol to jeden z tých bežných dní v práci, keď zrazu do kancelárie vošiel sympatický, vysoký muž. Už od prvého momentu sa mi podlamovali kolená. „Teší ma, budem pracovať na druhom oddelení,'' predstavil sa a ja som mu opätovala úsmev. Kolegyňa, ktorá ho poznala už dlhší čas mi však povedala, že je zasnúbený. Čo už, pomyslela som si, budeš aspoň mojou platonickou láskou. Nič vážne, za čím by som sa šla potrhať, no stále som sa v jeho prítomnosti snažila zanechať čo najlepší dojem.

Netrvalo však dlho a Tomáš z kancelárie odišiel. Za pár mesiacov vraj získal novú, lepšiu pozíciu od konkurencie. Bol to jeden z nudných večerov, keď som si preklikávala profily na sociálnej sieti, keď som si naňho zrazu spomenula. Pozrela som si jeho profil. Bol ženatý - na jeho profilovej fotke svietila fotka vysmiateho páru, ktorý hrdo ukazuje obrúčky. Fotky, zámerne s jeho priateľkou som olajkovala a v duchu sa potešila. Naozaj to bola pre neho tá pravá. Teda, naivne som si myslela. 

Prečítajte si aj: Manželka mi bola neverná s kolegom: Na celej veci ma však naštvalo niečo úplne iné

Ani nie o pár minút mi blikla správa. „Ahoj, viem, že je to už doba, no musel som ti napísať, nestáva sa mi často, že mi taká kráska olajkuje fotky,'' znela prvá správa, ktorá vo mne vyvolala zmiešané pocity - na jednej strane mi lichotilo, že ma považuje za krásnu, no na druhej strane som vedela, že by sa toto jeho žene určite nepáčilo. Povedala som si však, že nie je nič zlé na tom, aby som s bývalým kolegom udržiavala priateľský vzťah, a tak som mu slušne odpísala a snažila sa viesť komunikáciu v čo najpriateľskejšej komunikácii. 

Spočiatku sa vypytoval na prácu, čo sa zmenilo, ako to tam beží, no už po dvoch dňoch začali otázky naberať iný spád - pýtal sa ma na priateľa, na môj osobný život, či by som si nechcela niekam výjsť a podobne. To mi už však prestávalo lichotiť, no Tomáš zo svojho tempa neuberal.  Moje sympatie voči nemu totálne ochladli, z jeho strany to však bolo inak. Začal ma volať zlatíčko, po tom, ako som mu neodpisovala na sociálnej sieti písal smutné smajlíky a frázy, ako mu chýbam a samozrejme nemohli chýbať odvážne komplimenty. Otázky pochopiteľne smerovali aj k tomu, kedy sa konečne stretneme, pôjdeme na kávu či do kina. Sama som sa začala čudovať nad jeho vytrvalosťou - nielenže som mu nedávala žiadne nádeje, v tom momente mal stále na profilovej fotografii fotku so svojou manželkou

„Prial by som si mať takú krásnu ženu, ktorú by som si mohol mojkať,'' napísal mi jedného dňa a mne už praskli nervy. „Veď ju máš,'' odvetila som mu. „Bože, nekaz to,'' vynašiel sa a ja som sa, teraz už neviem či pomyselne alebo naozaj, buchla po hlave. Prestala som mu odpisovať. „Odpisuj mi zlatíčko,'' zablikala ďalšia správa, pri ktorej som len pregúľala očami. V tom momente ma však čakal ešte väčší šok - pred niekoľkými minútami zverejnil fotku svojej manželky z reštaurácie. „Práve večeriam s najkrajšou ženou sveta, ktorá dnes oslavuje narodeniny. Milujem ťa celým srdcom, za nič by som ťa nevymenil. Neviem si predstaviť nikoho iného po mojom boku a nesmierne sa teším na našu spoločnú budúcnosť,'' vyznal jej city. „Venuj sa svojej žene,'' odpísala som mu. Jeho odpoveď bola strohá: „Stíham všetko zlatko.''

Mohlo by vás zaujímať: Žili sme spolu osem rokov, no po našom rozchode si domov nasťahoval mesačnú známosť: Neurobte rovnakú chybu ako ja

V tom momente som si ho vymazala a zablokovala. Neviem ani, ako mi však napadlo zavolať kolegyni, ktorá ho tiež pozná. Rozpovedala som jej celý príbeh. Na moje prekvapenie však nebola šokovaná, práve naopak. „Podobne písal aj Ivane, keď sa to však dozvedel jej muž, postaral sa, aby ho poslali preč,'' odpovedala mi jednoducho. Istý čas som sa pohrávala s myšlienkou, že celú konverzáciu pošlem jeho manželke... ale verili by ste cudzej žene?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus