Presunúť na hlavný obsah

Dovolenka pod hviezdami trochu inak: Vyskúšajte Glamping – luxusnú formu stanovania, ktorú nájdete aj doma

Cestovanie

Dovolenka na Slovensku a pod stanom? Prečo nie! Vyskúšajte nový spôsob, ako si užiť takúto romantiku.

Ak ste sa doteraz kempovaniu bránili pre nepohodlie a chýbajúci hotelový komfort, tak by ste mali zbystriť pozornosť. Veľkým trendom je momentálne glamour stanovanie, teda glamping.

Žiadne mini stany, spacáky, ale veľká posteľ, k tomu pokojne i gauč, stôl a koberec. Presne takto to môže vyzerať i vo vašom stane. Esteticky pripomínajú tieto stany koloniálnu éru, ktorá má korene vo Veľkej Británii a v jej afrických častiach. A tento spôsob kempovania sa hravo vyrovná i hotelovému pohodliu. A vôbec nemusíte mieriť do lesa. V závislosti od toho, akú lokalitu a krajinu si zvolíte, môžete stanovať v Portugalsku aj v Indii či v susedných, českých lesoch a aj doma, na Slovensku

Prečítajte si: Horúce tipy, kam v lete vyraziť na chalupu: Tieto miesta si vás na prvý pohľad získajú

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Glamping.com (@glampingdotcom),

No okrem komfortu vám odpadnú i starosti s hľadaním správneho miesta a následným skladaním svojej „základne“. Tieto stany sú často v ponukách rôznych cestovných agentúr, takže vám hravo postačí si nájsť len lokalitu, stan, ktorý sa vám pozdáva po estetickej i finančnej stránke a vybrať sa za dobrodružstvom. Aj u nás sa rozmohol tento trend a dokonca na portáloch venujúcich sa vyhľadávaniu ubytovania, môžete nájsť túto formu ubytovania. Luxusné rezorty tohto typu u nás nájdete napríklad v Banskej Štiavnici, kde na brehu jazera Počúvadlo bol vytvorený unikátny zážitkový projekt Forrest Glamp.

Neprehliadnite: Najzaujímavejšie prázdninové domy na prenájom, v ktorých si môžete užiť last minute luxus

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Glamping.com (@glampingdotcom),

Populárny glamping je napríklad skvelým spôsobom, ako prežiť romantický víkend vo dvojici alebo si užiť dámsku jazdu či rozlúčku so slobodou s kamarátkami. Keďže často sú tieto stany umiestnené na miestach, ktoré ponúkajú množstvo iných vymožeností, môžete v nich stráviť aj celý týždeň a vôbec sa nebudete nudiť. Môžete obdivovať prírodu, spoznávať okolie, užiť si romantiku, ale aj neobyčajnú párty. Môže to byť tiež ideálny spôsob trávenia rodinnej dovolenky. Luxus pod hviezdami ocení určite každý člen rodiny. 

Mohlo by vás zaujímať: Zahaľte svoje steny do originality: Ozdobte si interiér nástennými dekoráciami vlastnej galérie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Glamping.com (@glampingdotcom),

- Najčítanejšie -