Presunúť na hlavný obsah

Cíťte sa v plavkách odľahčene a zmenšite si obvod pásu: Zlatý nápoj podľa ajurvédskej medicíny naštartuje trávenie

Zdravie

Zlatý nápoj, na ktorý nedajú dopustiť štíhle ženy sa radí medzi najobľúbenejšie na svete. Popri cvičení totiž recept podľa tradičnej ajurvédskej medicíny perfektne naštartuje trávenie a my vám prezradíme recept.

Každoročne nás zaujíma, na čo nedajú dopustiť ženy, pre ktoré je zdravý životný štýl prirodzenou súčasťou každodennej rutiny. Práve tieto ženy nás totiž inšpirujú v tom, čo je na trhu zaujímavé a čo môžeme vyskúšať. O to viac, keďže leto prišlo v plnom prúde a všetky chceme mať čo najviac ploché brucho či ubrať každý jeden centimeter, ktorý je navyše z pása. 

Kurkumové mlieko alebo tiež označované ako „zlaté mlieko“ je skvelý životabudič a doplnok práve k zdravému životnému štýlu. Podľa tradičnej ajurvédskej medicíny v sebe spája vďaka zložkám niekoľko superschopností určených pre naše telo. 

Čítajte tiež: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Nápoj dlhovekosti a zdravej redukcie hmotnosti

Je skvelým antioxidantom a hoci ide o horúci nápoj a je leto, vôbec sa toho nemusíte báť. Práve naopak, studené nápoje sú pre naše telo a organizmus veľký šok. Obsahuje zdravé tuky, perfektne naštartuje tráviaci systém, s ktorým má čoraz viac mladých žien problémy a chráni pečeň. Pritom si treba uvedomiť, že práve to, čo dávame do nášho tela, by malo byť odľahčenou verziou nás samých. Po prijatí živín by sme sa totiž mali cítiť odľahčenie, nie zaťažene, a to obzvlášť, ak sa chystáme do plaviek, však?

Mimochodom, tento nápoj je ľudovo označovaný aj ako nápoj dlhovekosti. Prispieva totiž k zdravej a rýchlejšej redukcii hmotnosti, čo ocení nejedna z nás. Obvod pása sa po návyku zdravého a fungujúceho trávenia ihneď začne zmenšovať, v kombinácii s nejakou aktivitou, napríklad vysokointervalovým tréningom sa tento účinok ešte viac zrýchli.

Vďaka protizápalovým účinkom dokáže organizmus chrániť pred voľnými radikálmi a rôznymi ochoreniami.

Kurkumové mandľové mlieko si pripravíte jednoducho 

Ingrediencie, ktoré na prípravu tohto nápoja potrebujete suroviny, ktoré postupne do teplého mlieka pridáte a za stáleho miešania varíte po dobu asi 3-5 minút na miernom ohni.

  • 2 šálky domáceho mandľového mlieka
  • 1 lyžička čerstvej nastrúhanej kurkumy
  • ½ lyžičky nastrúhaného zázvoru
  • 1 lyžička kokosového oleja
  • štipka čierneho korenia
  • ceylónska škorica

Na záver po vychladnutí primiešame lyžicu medu alebo javorového sirupu.

Neprehliadnite: Jedna je veľkosti XS a druhá XL: Tieto dve ženy majú rozdielne krivky, no obe reprezentujú krásu

- Najčítanejšie -