Presunúť na hlavný obsah

Zlaté pravidlá blondín: Vďaka tomuto si udržíte cez leto žiarivú hrivu bez nežiadúcich žltých odtieňov

Krása

I keď slniečko občas dokáže byť najlepší kaderník, občas dokážu slnečné lúče narobiť s vlasmi skutočnú neplechu. Na čo by ste si počas leta mali dávať najväčší pozor?

Leto dokáže dať vlasom riadne zabrať. Tie blond či už sú darom od prírody alebo výsledkom farbenia, potrebujú viac starostlivosti ako tmavšie odtiene vlasovNielen slnečné lúče ich oslabujú, rovnako tak kúpanie sa v bazénoch, v mori... Toto všetko dokáže mať veľký vplyv na kvalitu aj farbu.  Ale ak sa budete počas letných dní držať jednoduchých zásad, nebude musieť s vlasmi niejako bojovať. 

Prečítajte si: Najbohatší proteín, ktorý podporí rast a hustotu vlasov: Objem vo vlasoch vás omladí o niekoľko rokov

Základné pravidlá

Blond vlasy sú v lete ohrozované. Väčšinou sa zvyknú sfarbovať do žlta. Najjednoduchšou cestou, ako si farbu oživiť, bez toho, aby ste nemuseli utekať kaderníčke je napríklad fialovým šampónom. Fialová farba dokáže neutralizovať žlté tóny, a tým pádom bude blond farba béžovejšia a žiarivejšia. Takže prvadidlo číslo jeden - zaobstarajte si kvalitný fialový šampón a raz do týždňa si ním umyte vlasy. Ak vám zvyknú žltnúť intentzívnejšie, siahnite aj po maske určenej na neutralizáciu žltkastých tónov. 

Pomocníkom číslo dva v tomto smere je nepochybne kvaitný olej na vlasy. Hlavne, ak používate fialové šampóny, tak by ste mali investovať aj do tohto produktu. Práve fialové šampóny veľmi vysušujú vlasy a ak sa k tomu pridá morská soľ či slnko, tak je to trojnásobná záťaž. Každý večer si do končekov aplikujte menšie množstvo, po umytí vlasov si dajte trochu oleja aj do dĺžok. 

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalé nohy na počkanie: Stačí sa držať týchto 5 zásad a stanú sa pre vás realitou

Oplachujte, opalachujte, oplachujte. Ako náhle vyjdete z mora alebo bazéna, okamžite si umyte nie len telo, ale aj vlasy. Stačí čistou vodou. Ale skutočne poctivo. Zbavíte ich zbytku soli a chlóru, ktoré ich len zaťažia a vyrábajú nechcené "problémy".

Tak, ako chránite telo pred slnkom, by ste mali aj vlasy. Hlavne, ak sa chystáte tráviť dlhší čas na slnku, určite si do vlasov aplikujte nejaký ochraný sprej, ktorý im dodá dostatočnú ochranu a vďaka tomu bude vaša farba dlhšie v takom stave, v akom očakávate. 

Oveľa viac v strehu by mali byť predovšetkým ženy, ktoré majú farbené alebo melírované vlasy do svetlejších odtieňov. Tie by si raz za pár týždňov mali dopriať skutočnú profesionálnu starostlivosť. Odporúčame špeciálne regeneračné kury v salónoch, ktoré farbený a zosvetlovaný vlas potrebuje.

Neprehliadnite: Strašiak menom celulitída: Čo všetko ju ovplyvňuje a dá sa jej naozaj zbaviť?

Ak si neviete rady pri výbere produktov, určených na vašu blond hrivu, prezrite si našu fotogalériu, kde nájdete zopár skutočne výborných tipov. 

- Najčítanejšie -