Presunúť na hlavný obsah

Nafúknuté bruško straší v lete ešte viac: Vďaka týmto potravinám to však nemusí byť váš problém

Zdravie

Počas leta si ho všímame viac. Nemôžeme ho schovávať pod vrstvami oblečenia. A ak si dáte pozor a zaradíte toto do svojho stravovacieho režimu, nebudete sa tým už viac zaťažovať.

Delikátny problém

Sú ľudia, ktorí o tomto probléme nedokážu hovoriť. A dokonca ani pred odborníkom. A v podstate ide o niečo, čo trápi naozaj každého človeka. Nafúktnuté bruško však nemusí byť spôsobené len surovinou, ktorú ste požili, ale aj veľkosťou porcie, ktorú ste si práve dopriali. Nie nadarmo sa hovorí, že by sme mali konzumovať menšie porcie viackrát za deň... 

Neprehliadnite: Dokonalý trik ako skrotiť chuť na sladké: Ak si ho osvojíte, dokážete v priebehu mesiaca zhodiť bez cvičenia 6 kíl

O tom, čo nafukovanie spôsobuje, a ktoré suroviny by sme mali vynechať z jedálnička už bolo popísaného až až. Kel, karfiol, strukoviny, presolené jedlá, ale aj jablko síce našim chuťovým bunkám ulahodia, ale spolu s nimi môže prísť aj nežiaduce nadúvanie. Ale čo dokáže tomuto problému predchádzať? 

Mohlo by vás zaujímať: Pridajte do raňajok superfood, ktoré napravia vaše trávenie: Vďaka nim naštartujete metabolizmus a spálite tuk

Šalátová uhorka – pomáha na opuchnuté oči a rovnako aj na nafúknuté bruško. Okrem klasických šalátov môžete vyskúšať aj pitie uhorkovej šťavy.

Papája – vďaka enzýnom, ktoré pomáhajú rozkladať bielkoviny v našom systéme, sa aj papája nachádza na zozname. Pravidelnou konzumáciou tohto ovocia vám bude lepšie tráviť. 

Banány – ovocie bohaté na draslík, zabraňuje zadržiavaniu tekutín v tele a reguluje hladinu sodíka, čo pomáha znižovať nadúvanie. Rovnako účinné sú aj pomaranče, kiwi, pistácie či avokádo.

Mätový a kamilkový čaj – vynechajte alebo aspoň obmedzte pitie bublinkových a sladených vôd. Namiesto toho si doprajte čistú vodu alebo čaje. A úplne najlepšie urobíte, ak zvolíte domáce mätové alebo kamilkové. 

Zázvor – jeden z najznámejších prírodných antioxidantov je nápomocný aj pri tomto probléme. Pridávajte ho do omáčok, šalátov alebo si z neho urobte čaj.

Prečítajte si: Ideálny hormón nášho tela pre chudnutie: Takto dokážete ovplyvniť jeho prítomnosť v tele

- Najčítanejšie -