Presunúť na hlavný obsah

Pozor na toto miesto na tvári: Pigmentové škvrny sa na ňom pri opaľovaní robia najčastejšie, ako im predísť?

Zdravie

Ak sa rady opaľujete, mali by ste mať na pamäti, že na tvári je miesto, ktoré dokáže byť zradné. Pigmentové škvrny sa tu robia oveľa rýchlejšie.

Zvýšená tvorba pigmentácie, teda melanínu, nie jej problémom len u starších žien, ale postihuje mladšie ročníky, ktoré bezohľadne vystavujú svoje telo, najmä tvár slnečným lúčom bez dostatočnej ochrany. A výsledok? Pigmentové škvrny. Tieto neestetické fľaky, ktoré vďaka nedbalosti potrápia nejednu ženu, sa môžu však premeniť na hotovú nočnú moru, ktorú ťažko zamaskujete obyčajným make-upom. A najviac ich vzniká práve na mieste, ktorému pri nanášaní krému, obyčajného, ale aj opaľovacieho, venujeme minimálnu pozornosť. Nad hornou perou. Tá totiž patrí medzi tú časť na našej tvári, ktorá nám nadmernú aktivitu na slnku dá takmer okamžite pocítiť. 

Prečítajte si: Chyby z mladosti, ktoré neskôr musíme naprávať: Týmito nevedomosťami si zbytočne pridávame roky navyše

Počas letného obdobia preto myslite v provom rade na: 

  • Opaľovacie krémy s minimálnym faktorom SPF 30. Tie s nižším faktorom ani nemusíte používať, je to zbytočné. Ak chcete pre svoju pleť len to najlepšie, používajte rovno päťdesiatku, aj keď sa nechystáte opaľovať. Cez leto ju môžete vymeniť za váš denný hydratačný krém... To však neznamená, že slnku máte dať nadobro zbohom. Len skôr, ako sa roztiahnete na plážové lehátko, venujte veľkú pozornosť pokožke na vašej tvári, najmä na spomínanom mieste, teda nad hornou perou. Krém by ste mali na ňu nanášať aj v priebehu opaľovania, resp. vždy, keď máte pocit, že ste sa spotili. 
  • Okrem toho si pomôžte pravidelnou hydratáciu zvnútra. Áno, znie to ako obohraná platňa, ale keď si prečítate, čo stojí za krásnymi tvárami mnohých známych ľudí, všetci sa zhodnú na jednom: hydratovať, hydratovať, hydratovať. A o to viac, keď ste na slnku. 
  • Ak užívate lieky, najmä antibiotiká, ako by ste samy dali „zelenú“ tmavým škvrnám na tvári. Slnko vám predsa neutečie, preto čas, kedy sa máte liečiť, skúste tráviť bez zbytočného sa vystavovania slnečným lúčom.
  • Počas letných dní nepoužívajte často peeling, pretože oslabuje prirodzenú bariéru kože a slnečné lúče cez ňu rýchlejšie prenikajú do vašich buniek. 
  • Za žiadnu cenu nepoužívajte parfum, keď sa chystáte na lehátko. Dráždivé prísady, ktoré sa v ňom nachádzajú vedia spôsobiť veľkú neplechu vašej tvári.

Neprehliadnite: TOP beauty salóny, ktoré si zamilujete: Na čo ženy nedajú najviac dopustiť a aký je súčasný trend úpravy obočia?

Ak si nedáte povedať, budete nariekať. Znie to tvrdo, ale pravdivo. Odstrániť pigmentové fľaky je náročné a tiež finančne zaťažujúce. Navyše nemáte garanciu, že sa to podarí a vaša pleť bude presne taká, ako kedysi. Myslite na to skôr, ako si ľahnete na lehátko bez dostatočnej ochrany. 

Mohlo by vás zaujímať: Takto zareaguje vaša pleť, keď prestanete nosiť make-up počas leta: Získajte šarm ako Francúzka

- Najčítanejšie -