Presunúť na hlavný obsah

10 najvplyvnejších potravín krásy: Aspoň polovicu z nich by ste mali zjesť za týždeň. Robíte to?

Zdravie

Doprajte svojej pleti to najlepšie, čo môžete. Poďakuje sa vám žiarivou pokožkou, bez akýchkoľvek problémov.

Tieto potraviny sú skutočným zdrojom dôležitejších vitamínov, minerálov, ktoré potrebuje náš imunitný systém a ako bonus, dokážu sa popasovať aj s inými problémami. Hlavne s kožnými.  Pretože to, čo zjete, sa prejaví práve cez vašu pleť. Ak si doprajete práve tieto potraviny, budete už do pár týždňov vidieť výsledok. A to nielen na pleti, aj na vašej figúre. Vynikajúco sa hodia do každého diétneho plánu. Samozrejme, nemusíte konzumovať všetky naraz. Ale aspoň polovicu z nich by ste si mali dopriať každý týždeň. 

Prečítajte si: Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

Zelerový džús

Možno nie je každému po chhuti, ale čo je 100%-tné, sú účinky tohto nápoja. Pohár čerstvo odšťaveného zelerového džúsu nakopne váš metabolizmus, upraví trávenie, rozžiari pleť a oddiali starnutie.

Kyslá kapusta 

Aj táto "pochúťka" je na zozname. Ak ste kyslú kapustu tiež len obchádzali, zmeňte svoj postoj. Vysoký podiel vitamínu C, probiotiká, niacín a aj vitamín B1 sú pádne dôvody, prečo si dopriať i ju. Ale pozor, varením stráca svoje benefity, takže radšej ju konzumujte surovú.

Citrón

Voda s čerstvou citrónovou šťavou môže byť vaša náhrada za tú kokosovú. A ak ňou odštartujete svoj deň, bude to to najlepšie rozhodnutie, aké v mene zdravia pre seba urobíte.

Kokosová voda

Nič neosvieži vás a vašu pleť lepšie, ako čerstvá kokosová voda. Počas dovolenkového obdobia je najlepšia práve tá z mladého kokosu, ktorú zoženiete v každej destinácii. Pár deci tohto nápoja a už po pár dňoch spozorujete na pleti zmeny.

Chia semiačka

Raňajky s týmto doplnkom sú hotovým zázrakom. Prečistia a upravia váš tráviaci systém, ale aj vašu pleť, pomáhajú lepšie telu regenerovať a dokonca i v boji so starnutím sa preukázali ako prospešné.

Mohlo by vás zaujímať: Potraviny s najväčším podielom bielkovín: Tieto kombinácie vám ukážu, ako môže vyzerať vaše telo bez tukových faldíkov

Sladké zemiaky

Ďalší pokrm, ktorý je v našich končinách podstate považovaný za niečo "nové". Batát, alebo sladký zemiak je výbornou náhradou pri vašej diéte. Áno, je síce sladký, resp. sladší, ale i bohatší na vitamíny. 

Čučoriedky

Toto ovocie by ste si mali zamilovať nielen pre super chuť, ale i kvôli benefitom, ktoré vám pravidelnou konzumáciou ponúkajú. Medzi najväčšie patria ochrana pred chrípkovým ochorením, detoxikácia organizmu aj pomoc pri depresii.

Neprehliadnite: Vyhladí vrásky, rozžiari pokožku a uberie roky, tvrdí lekárka: Táto voda je tajným tipom dermatológo

Horká čokoláda

Samozrejme, iba ak je kvalitná, vysokopercentná. Takúto čokoládu môžete konzumovať aj každý deň - v primeranom množstve. Doprajete telu napríklad vysoké množstvo antioxidantov, ktoré kakao v sebe ukrýva.

Avokádo

Okrem toho, že ide o superpotravinu tohto roka, je avokádo skutočným zázrakom. Doteraz je táto pomerne neznáma potravina vhodná na výrobu nátierok, alebo oživenie vašich raňajok. Je bohatá na vitamíny C a B a tiež zdrojom zdravých tukov.

Zázvor

Ten netreba asi nikomu predstavovať. Všeliek, ktorý sa popasuje so zápalovým aj imunitným ochorením. Zázvorový čaj by nemal chýbať u nikoho - najmä v blížiacom sa prechodnom období.

- Najčítanejšie -