Presunúť na hlavný obsah

Vyhladí vrásky, rozžiari pokožku a uberie roky, tvrdí lekárka: Táto voda je tajným tipom dermatológov

Zdravie

Nuž, zdá sa, že elixír mladosti exituje. A zhodujú sa na tom viacerí odborníci. Kolagénová voda totiž zažíva veľký boom. Sľubuje, že vyhladí vrásky, rozžiari pokožku a uberie vám niekoľko rokov. Je to však naozaj tak, alebo ide len o marketing?

Prečítajte si: Striktné a jasne zadefinované: Vďaka tomuto sú Francúzky štíhle a vždy perfektne upravené

Skutočný elixír mladosti alebo len placebo? 

Práve kolagén je totiž niečo ako zázrak mladosti. "Ide o vzácny proteín v našej koži. Po tom, čo dovŕšime 25 rokov, však každý rok stratíme jedno jeho percento. Postupne nám začnú pribúdať vrásky a koža zostáva čoraz menej pružná. Kozmetické firmy tak neustále vyvíjajú nové a nové produkty s obsahom kolagénu, ktoré sľubujú zázraky na počkanie. Tým stále veľmi populárnym je kolagénová voda," vysvetľuje na úvod MUDr. Mária Dohnányová.

Čo spôsobuje absencia kolagénu v našom tele?

  • pokožka stráca pružnosť 
  • vznikajú prvé vrásky
  • zrýchľuje sa starnutie nášho tela
  • zhoršuje sa stav celulitídy
  • máme nedostatok energie
  • objavujú sa bolesti kĺbov

​Nie je kolagén ako kolagén

Bielkovinu mladosti, ako sa kolagén nazýva, zoženiete v tabletkách, práškoch, či krémoch. Za jeden z najlepších sa však považuje ten vo forme vody. "Ak chceme, aby sa kolagén dobre vstrebal a účinkoval v našom tele tak, ako má, musí byť živý, teda „bio-aktívny“. Na to, aby fungoval správne, treba ho prijať v dostatočnom množsve - minimálne 1000 mg na deň. Takisto je dôležité si uvedomiť, že v organizme účinkuje len vtedy, ak ho kombinujeme s vysokým obsahom vitamínu C."

Mohlo by vás zaujímať: Zlaté pravidlá blondín: Vďaka tomuto si udržíte cez leto žiarivú hrivu bez nežiadúcich žltých odtieňov

"Tak ho dokáže naše telo využiť perfektne. Nielenže vyhladzuje vrásky, ale zmierňuje aj celulitídu, zosvetľuje pigmentové škvrny, dokonca zlepšuje kvalitu a rast vlasov." A ako bonus, dodáva aj stratenú energiu. Áno, aj krémy a prípravky s obsahom tejto látky sú účinné, avšak práve vo forme vody je efekt najvýraznejší. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe