Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor s Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou: Nemám pocit, že som toho zatiaľ nejako veľa dosiahla

Slovenské celebrity

Známa blondína je často predstavovaná ako "manželka Sajfu". Lenže Veronika Cifrová Ostrihoňová je viac, ako len manželka...

Manželka, matka a v neposlednom rade pracujúca žena, ktorá si zaslúži byť menovaná vlastným menom. Veronika Cifrová Ostrihoňová si postupne buduje kariéru v médiach, pracuje na vlastnej talk show, nezabúda na Youtube videá a popritom byť matkou. A aj manželkou. A pre Feminity prezradila, prečo stále dúfa, že kariérny vrchol ešte nedosiahla, či prenáša svoju vášeň pre módu na dcéru a ako veľmi ju ovplyvnila situácia s koronavírusom.

Prečítajte si: Známa tanečnica nikdy nevyzerala lepšie ako po pôrode: V bikinách predviedla telo ako diva so synom v náručí

Povedali by ste, že sa nachádzate v bode, kedy ste po kariérnej stránke dosiahli vrchol? Alebo máte ešte iné ambície do blízkej či vzdialenej budúcnosti?

Dúfam, že som ešte kariérny vrchol nedosiahla. Nemám pocit, že som toho zatiaľ nejako veľa dosiahla. Mám túžby a plány, no zatiaľ si ich nechávam pre seba, resp. v úzkom kruhu blízkych. Momentálne som na pomyselnej križovatke, a nechávam si čas premyslieť veľmi precízne, kam povedú moje ďalšie kroky. Naša dcéra je moja priorita, napriek tomu od jej šiestich týždňov mám to šťastie tu a tam pracovať, za čo som veľmi vďačná, pretože to na Slovensku po narodení dieťaťa pre ženy vôbec nie je samozrejmosť. Vyznie to ako klišé, ale veľmi by som chcela, aby to, čo pracovne robím, malo aj akýsi zmysel. Teda, aby som mala ten pocit aspoň ja.

Považujete sa za workohilka? Čo všetko sa zmenilo na vašom pracovnom tempe pripadne plánoch po pôrode?

Skôr ma tak označili iní, ja by som sa takto neoznačila. Pracovať, tvoriť, byť aktívna ma baví, no rovnako ma veľakrát baví aj nič nerobiť - len tak si čítať, športovať, pozerať seriály. Po pôrode sa zmenilo v rámci pracovného nastavenia veľa. Opustila som redaktorčinu, viac sa venovala mojej talkshow Sitdown s Veronikou, moderovala tu a tam konferencie, prípadne diskusie, čo ma veľmi baví, no mojou hlavnou náplňou je tá najkrajšia „práca“ – moja dcéra. Tempo je iné. Nepovedala by som nutne, že voľnejšie, pretože, keďže treba prácu zladiť aj s dieťaťom, občas to žiada viac plánovania a organizácie, ako kedysi, ale nesťažujem si. Mám šťastie na úžasného muža, ktorý je plnohodnotným rodičom, a skvelú rodinu, ktorá so Sárou rada trávi čas. Od jej narodenia sa zmenilo všetko, ja som sa zmenila, inak vnímam mnohé veci, niektoré si omnoho menej pripúšťam, a niektoré naopak oveľa viac. Mám ale pocit, že všetko je ako má byť.

Neprehliadnite: Svadobná inšpirácia pre nevesty v podaní známych Sloveniek: 3 dokonalé stylingy, ktoré vás očaria na prvý pohľad

Verejné sa vyjadrujete k postaveniu žien v spoločnosti. Stretli ste sa vy niekedy s akýmsi znevýhodnením postavenia práve kvôli pohlaviu?

Stretla som sa s predsudkami ohľadom môjho intelektu, pracovného zaradenia, istými klasickými stereotypmi. Stalo sa mi, že mi raz respondent pri robení reportáže o zdravotníctve, ktorému som sa v Markíze venovala, dobromyseľne poradil, že pri písaní o kozmetike by mi bolo omnoho lepšie. Alebo na Facebooku pri kritizovaní reportáže, ktorá nebola v prospech dotyčného, nezabudol pán zdôrazniť, že ju robila "blondína." Ľudia majú isté programy, softvéry v hlave, a človek ako ja, ešte kohosi známeho manželka, občas pre nich patrí do inej kategórie, ako by som chcela patriť ja. Ale nesťažujem sa, snažím sa konať tak, aby som niektorým predsudky vyvrátila. Ak sa mi to aspoň tu a tam podarí, skvelé.

Čo je vašou veľkou vášňou, o ktorej ste doteraz možno veľmi nehovorili?

Neviem, či som o tom hovorila alebo nie,  avšak nesmierne ma baví architektúra. Pri cestovaní po Česku, Slovensku či Rakúsku, kam som sa od februára pre situáciu s koronavírusom dostala, nevynechám zaujímavé domy od známych architektov, či krásne alebo dôležité budovy. Čím som staršia, tým ma to viac baví, a mám k architektúre obrovský obdiv. Ak sa podarí postaviť budovu, ktorá zaujme aj po desiatkach rokov, ak má po dlhom čase stále závan modernosti a aktuálnosti, s úžasom to sledujem.

Mohlo by vás zaujímať: Rozchod neznamená nenávisť. Tieto známe dvojice dokazujú, že aj po ňom sa dá spolu vychádzať pekne

Na vašom profile je vídať, ze vás tiež zaujíma móda. Do akej miery sa považujete za fashion maniaka?

Nepovažujem sa vôbec za fashion maniaka. Módu obdivujem ako umenie, zároveň si uvedomujem, že je to druhý najšpinavší priemysel. Snažím sa rozmýšľať nad tým, čo nosím, čo si kúpim, ako dlho to budem nosiť, nepodliehať úplne trendy veciam, nakupovať lokálne... No stále mám pred sebou dlhú cestu.

Spomeniete si na svoju prvú luxusnú vec, ktorú ste si kúpili? Mate ju ešte?

Keď bol môj muž robiť half Ironmana v Zell am See, kúpila som si za prvé peniaze zarobené už v reálnej práci, a nie na brigádach, kabát. A mám ho dodnes, a plánujem ho mať na stálo!

Prenášať svoju záľubu k móde aj na dcérku? Prejavila sa aj u vás nejaká potreba mat všetko tip-top?

Naša dcéra chodí v auguste vo vianočnom bodyčku a väčšina z jej odevov má aspoň jednu škvrnu, ktorá nejde vyprať. Myslím, že to jasne odpovedá na Vašu otázku.

Obmedzila súčasná svetová situácia s koronavírusom vaše plány na tento rok?

Najviac ovplyvnila projekt Sitdown s Veronikou, čo je talkshow postavená na inšpiratívnej žene, ktorá nemusí byť nutne verejne známa, a zaujímavom mužovi, ktorý už zväčša známy je. Počas prvej vlny koronakrízy sme zrušili niekoľko predstavení, potom cez leto urobili zopár dodržiavajúc nariadenia, a s malým počtom divákov, no a teraz to vyzerá, že nás rušenie a presúvanie čaká opäť.

Pozrite si tiež: Rozhovor s Tamarou Kramárovou: Chcem, aby ma ľudia vnímali kvôli mojim schopnostiam, nie kvôli rodičom

- Najčítanejšie -