Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do priateľovho brata: Toto ma prinútilo sa k tomu nakoniec priznať

Partnerské vzťahy

City dokážu pomotať hlavu aj rodinné vzťahy.

Dokážete si predstaviť takúto situáciu? Zamilovať sa do brata svojho priateľa? Čitateľka Martina si to predstavovať nemusí. Niečim podobným si totiž sama prešla.

Vedela som to od začiatku

Nebol to úmysel. Nechcela som nikomu ublížiť. Keď som spoznala s Marekom, očaril ma na prvý pohľad. Mali sme veľa spoločného, bol pekný, úspešný chlap, mal idylické vzťahy s rodinou a vedel sa správať gentlemansky. Náš vzťah začal rýchlo napredovať. Už po mesiaci som poznala všetkých jeho kamarátov, celú rodinu a aj brata Lukáša. Ten bol krátko po zásnubách. Pamätám si na deň, kedy nás predstavil. A do dnes ľutujem, že ten deň nastal. Lukáš bol skoro rovnaký, o niečo mladší, ale v podstate iný rozdiel medzi nimi nebol. Sama si preto nedokáže vysvetliť, ako je možné, že moje city voči bratovi môjho priateľa boli oveľa intenzívnejšie. Nie je to tým, že by som Mareka neľúbila, ľúbila som ho, no jeho brata som milovala. A to bol naozaj rozdiel.

Prečítatje si: Ženy mužov v nevere dobiehajú: Klára zistila, že ju muž podvádza, a tak vymyslela rafinovaný spôsob, ako to otočiť

Od prvého mementu som vedela, že to môže byť problém. Samozrejme, klamala by som, keby som povedala, že som si nepredstavovala ako Lukáš nechá kvôli mne svoju snúbenicu, ako spolu niekam zdrhneme, keď všetko prehrmí sa vrátime a všetko bude také, ako má byť. Lenže život nebýva taký ako si vysnívame. Takýto scenár by sme mohli vidieť v americkej komédii. 

Nevedela som, ako je na tom s citmi voči mne Lukáš, tak som sa snažila všetko schovávať, ako sa len dalo. Nestýkať sa s ním, pokiaľ to nebude nevyhnutné. Našťastie, nikto si nič nevšimol a ja som mohla dúfať, že čím silnejší a dlhší bude môj vzťah s Marekom, tým rýchlejšie city k jeho bratovi vymiznú. 

Neprehliadnite: Ani po roku sa ku mne priateľ nechcel nasťahovať: Ako dôvod uviedol niečo, čo ma šokovalo

Po roku sa blížila Lukášova svadba, čo vyvolávalo vo mne zvláštne pocity. Ale aj v Marekovi. Videla som, že je nejaký zvláštny, bála som sa, že všetko vypozoroval. Jednoducho som mala tušenie, že tu niečo nesedí. Lenže som sa mýlila. Nebol podozrievavý, naopak, bol po uši zamilovaný. Pretože týždeň pred svadbou svojho brata prišiel nečakane za mnou do kancelárie s tým, že "už to nemôže vydržať". Kým som sa opýtala, čo tým myslí, už kľačal na kolene s prsteňom v ruku. Onemela som. Toto bol nečakaný a pekný moment, na ktorý čaká každá žena. Ale predsa len som si v tom momente uvedomila, že toto nie je správne. Nedokázala som povedať "áno". Milovala som iného človeka. Keď som mu hneď neodpovedala a iba na neho pozerala, pomaly mu to začalo dochádzať. Vstal a opýtal sa, či je v tom niekto iný. Povedala som mu, že áno. I keď s tým človekom nič nemám a nikdy mať nebudem. Nemôžem si ho vziať. Nechápal, prečo si ho teda nechcem vziať, keď viem, že s ním nebudem. Stále do mňa rýpal a rýpal, že som zbabelá, keď nepriznám kto to je a že ho určite klamem, len neviem, ako mu mám povedať, že ho nechcem. Až som to nevydržala a povedala, že to je jeho brat. Nepovedal ani slovo. Odišiel. Kým som sa vrátila domov, už bol vysťahovaný z bytu. Mesiac sa mi neozval. Ani ja jemu. Po mesiaci mi len prišla sms-ka s jedným slovom "ďakujem". Uľavilo sa mi. Viem, že som niekomu zničila život, ale viem, že mi už odpustil, a tak som sa aj ja mohla posunúť ďalej. 

Mohlo by vás zaujímať: Muži narodení v týchto znameniach patria medzi najempatickejších: Ak ich máte po boku, môžete byť šťastné

- Najčítanejšie -