Presunúť na hlavný obsah

Ako počas sviatkov nepribrať: Pripravte svoje telo v predstihu, stačí vám držať sa tri týždne týchto zásad

Chudnutie a diéty

Pokiaľ počas sviatkov nechcete zbytočne pribrať, máme pre vás niekoľko rád od trénera. Musíte na toto obdobie, však svoje telo pripraviť už teraz.

Starajte sa o svoje telo - dvojnásobne vám to vráti

Všetky vieme, že počas sviatkov sa sladkým hriešnostiam, či vyprážanému kaprovi alebo šalátu, ťažko hovorí nie. Na to aby ste si ich mohli dopriať bez výčitiek a kíl navyše, však telo treba pripraviť. "Áno, vždy je dobré mať plán. Ak totiž nebudete mať hmotnosť pod kontrolou ešte pred sviatkami, to že sa na vás niečo navyše nalepí, je viac ako jasné. Zapracujete preto na sebe už v predstihu," hovorí fitness tréner Roman Ljubiak.

To čo vplýva na náš organizmus komplexne a z dlhodobého hľadiska je určite strava

Nemusíte držať diétu, len na tri týždne urobte malú zmenu, no zásadnú. "Ak prijímate príliš veľa slaných potravín, zadržiavate si tým vodu v tele. V dôsledku toho vás môže trápiť opuchnutá tvár, telo, väčšie brucho, boky, či vačky pod očami. Soľ sa totiž nachádza takmer všade, dokonca aj v potravinách, pri ktorých si to ani neuvedomujeme. Rovnako je to aj v prípade cukru. Ak však počas troch týždňov ich príjem výrazne eliminujete, uvidíte to na sebe veľmi skoro. Skúste sa preto tieto jedlá obmedziť v strave. Čítajte etikety, varte si doma a pri soli, cukre sa držte hesla menej je viac."

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

"Všetkým klientkám hovorím, že naštartovať telo ráno a upokojiť ho večer je základ. Začnite deň bylinkovým nápojom (pite ho nalačno a teplý) a ukončite ním aj večer. Skvele detoxikuje, prečisťuje telo a odplavuje toxíny. Najmä ak sa držíte pravidelnosti a pijete ho dlhodobo."

Podporte chudnutie a trávenie bylinkami:

  • 3 citróny
  • vetvička rozmarínu
  • dve chilli papričky
  • estragón
  • voda
  • lyžička kurkumy
  • lyžica kokosového a olivového oleja

Všetko spolu vymixujte a vypite. Pokiaľ budete tento nápoj, v kombinácii s danými bylinkami piť aspoň tri týždne, uvidíte výsledky. Budete sa cítiť oveľa ľahšie, prebytočná voda z tela odíde a rovnako sa zbavíte nafúknutého bruška. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Ak ste si mysleli, že tentokrát to bez pohybu nepôjde, tušili ste správne. Mali by ste si dopriať pravidelné cvičenie. "Je na vás, či zvolíte beh, korčuľovanie, tanec alebo box. Vyberte si však aktivitu, ktorá vás baví. Vtedy je oveľa vyššia pravdepodobnosť, že sa jej budete poctivo venovať. Potrebné je totiž robiť ju každý druhý deň, minimálne 45 minút."

- Najčítanejšie -