Presunúť na hlavný obsah

Zo slovenskej babky sa stala influencerka. Blue Grandma má na sociálnych sieťach tisíce fanúšikov

Lifestyle

Inšpiratívny projekt, ktorého hlavnou úlohou je modrovlasá babička, si všimla aj naša prezidentka Zuzana Čaputová. Ako vlastne vôbec vznikol?

Profil Blue Grandma, ktorý v našom preklade znamená modrá babka, vznikol na začiatku júna. Za milým projektom, ktorý oslovil hneď niekoľko tisíce ľudí na Slovensku, ale aj v zahraničí, stojí známy slovenský fotograf Marek Pupák. Ten dokumentoval svoju starkú už dlhé roky, no konkrétny, vymedzený koncept na sociálnych sieťach prišiel až počas pandémie koronavírusu. Ukázalo sa to však ako skvelý spôsob, babička s modrými vlasmi sa stala okamžitým hitom.

Prečítajte si: Filip varil pre arabského princa: Slováci si často neuvedomujú, aký poklad máme v našich kuchyniach

„Začiatok našej neuveriteľnej cesty. Babka má svoje typické, modré vlasy už tak dlho, ako si len pamätám,'' prezradil Marek prostredníctvom profilu, ktorý vytvoril na zdieľanie starkiných fotografií. Sám fotograf momentálne v období lockdownu a nástrah koronavírusu pre babky hľadá obľúbenú vodičku na farbenie vlasov. Pri farbení vlasov jej dokonca aj ochotne pomáha. Nedávno som obehol skoro všetky drogérie v Bratislave a zháňal modrú vodičku, s ktorou si babka farbí vlasy. Niektoré predavačky sa veľmi čudovali mojej požiadavke, keď som však vysvetlil, že farbu hľadám pre moju babičku, ktorá mi to dala za hlavnú úlohu, len sa pousmiali. Misia však bola neúspešná a tento tovar sa stáva čoraz viac nedostatkovým,'' priznal na sociálnej sieti. 

Okrem takýchto milých príhod však dokumentuje aj každodenný, typicko-netypický život typicko-netypickej babičky. Takýto obsah nepochybne donúti užívateľov Instagramu zastaviť a zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami a skutočným životom. Aj to bolo nepochybne jednou z ideí tohto projektu, poukazovať na reálne veci a reálny život, ktorý sa stáva na sociálnych sieťach nedostatkovým tovarom. Možno aj práve preto je z Blue Grandma už pomaly úspešná influencerka, ktorá na svojom profile neponúka len chutné, domáce recepty, ale aj zaujímavé fotografie, ktoré nepochybne pohladia nie jednu dušu.

Neprehliadnite: Syn ho inšpiroval rozbehnúť vlastný biznis: Tieto slovenské deky sú populárne v zahraničí, u nás o nich takmer nevieme

Nadšená z celého projektu je aj samotná babka. Jej slová pretlmočil Marek taktiež prostredníctvom krásnej fotografie: Chceme Vám všetkým poďakovať za to akí ste dobrí fanúšikovia, dnes sme s babkou mali o tom veľmi peknú debatu, kde mi povedala, že je to pre ňu stále veľmi nepochopiteľné, že zaujíma tak veľa ľudí. Snažím sa jej všetky Vaše milé a prajné reakcie ukazovať, je z toho veľmi dojatá. Dokonca jej už prišiel aj prvý fanúšikovský list ako ste mohli vidieť v storkách. Je to úžasné. Ďakujeme.''

- Najčítanejšie -