Presunúť na hlavný obsah

Vlasy sú korunou krásy. Vyvarujte sa týchto chýb, ktorými ich zbytočne ničíte

Krása

Nielen produkty, ale aj spôsob, akými ich aplikujeme na vlasy, výrazne ovplyvňuje kvalitu našej hrivy. Pozrite sa, ako by ste mali správne postupovať.

Pred umytím ich rozčešte

Aj keď mnoho z nás verí, že umývať vlasy si môžeme aj poguzlené, faktom je, že ak si ich chceme zachovať v čo najlepšom stave, pred sprchou by sme si ich mali mierne prečesať. Minimálne tak, aby nám nevznikli žiadne chumáče. Na rozčesávanie môžeme kľudne použiť masku či kondicionér bez toho, aby sme ho opláchli. V žiadnom prípade však vlasy neťahajte, snažte sa ich rozčesať čo najšetrnejším spôsobom. 

Prečítajte si: Zbavte sa čiernych bodiek na tvári: Recept, ktorý ich okamžite zničí si zamilujete a stane sa vašou rutinou

Správne umývanie 

Vlasy by sa mali umývať pod vlažnou vodou - určite nie horúcou, ani studenou. Pri studenej je obrovská šanca, že sa vám nepodarí vymyť mastnotu z pokožky hlavy, zatiaľ čo pri horúcej ju príliš vysúšite. To môže viesť k lupinám, ktorých je horko ťažko zbaviť sa. Dbať by ste mali aj na správne rozlošenie šampónu, ktorý by ste si mali pripraviť a rozpeniť prv v rukách. Nanášame ho ku korienkov po celej dĺžke vlasov a pomaly, krúživými pohybmi ho vmasírujeme do pokožky vlasov. Dávame si však pozor, aby sme pri tom nepoužívali nechty, ale brušká prstov, nakoľko by sme si mohli pokožku poškodiť. Šampón by sme mali nechať pôsobiť aspoň minútu, minimálne tak, ako kondicionér, aby sme vlasy dokonalo umyli. Pri oplachovaní môžeme tentokrát použiť o čosi studenejšiu vodu.

Ako česať vlasy?

Nikdy si nerozčesujte vlasy po umytí - maximálne si ich ľahko prečeste po nanesení kondicionéra. Namočené vlasy sú totiž krehkejšie a náchylnejšie na poškodenie a tým pádom sa rýchlo lámu. Pozor by ste si mali dať aj na to, z akého materiálu je vyrobená vaša kefa - lacné plastové či kovové kefy môžu vlasom uškodiť. Ak máte jemné alebo vlnité vlasy, mali by ste používať kefu s kančími štetinami. Ak máte stredné husté, premierné vlasy, používajte kefu s kombinovanými štetinami a v poslednom prípade, ak ste obdarená hustou hrivou, mali by ste používať kefu s nylonovými štetinami. Tá by mala mať široko rozmiestnené štetiny zakončené guličkou pre ochranu pokožky hlavy.

Neprehliadnite: Jedálniček podľa krvnej skupiny: Zabezpečí vám vraj krajšiu pleť aj pokožku

- Najčítanejšie -