Presunúť na hlavný obsah

Perfektná pleť na mieru: Inšpirujte sa tipmi Jennifer Aniston, ktorá si prešla náročnými fázami

Zahraničné celebrity

Pleť v ideálnej kondícii môžete mať rovnako v 20-tke, 30-tke, 40-tke, ale aj po 50-tke. Skrátka vek nezohráva úlohu. No starostlivosť o pokožku komplexne, určite áno.

Veci, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať, podľa aktuálnych potrieb, jednotlivých partií tváre

Aj po 50 - tke sa môže pochváliť bezchybnou pleťou, sviežim vzhľadom a tvárou takmer bez vrások. V porovnaní so svojimi kolegyňami z obľúbeného sitcomu Priatelia, pôsobila vždy najkrajšie. Pritom jej rada, ako to dosiahnuť je úplne jednoduchá. Vďaka čomu sa jej však podarilo zastaviť čas?

Neprehliadnite: Dohodnuté divadlo? Princ Charles Diane ešte deň pred svadbou oznámil, že ju nemiluje

Jennifer nedá dopustiť na starostlivosť o pleť a vlasy. To je podľa nej kľúčové a robí to ženu, ženou. "Ja sama som roky bojovala s problematickou pleťou. Mala som ju naozaj otrasnú. Až kým som nepochopila, čo vlastne robím nesprávne. Ako prvé som sa prestala tváre dotýkať počas dňa rukami. Neviete si predstaviť, čo všetko si takto dokážete do pokožky pozanášať. Zamerala som sa na aktuálny problém, ktorý som riešila, či už vyrážky, alebo mimické vrásky."

Prečítajte si: Seriál The Crown si obľúbilo tisíce Slovákov. Ktoré veci v ňom sú však pritiahnuté za vlasy?

"Pre mňa je úplný základ pre pokožku, sérum, denný, nočný krém, kokosový olej a vitamín C. Okrem toho milujem masky. Skvele zhydratujú, alebo prečistia to čo treba. Dôležité je však vedieť ako ich používať. Lebo, to čo funguje pre normálnu pleť, nepomôže pokožke s akné. No a v neposlednom rade som sa úplne vzdala rafinovaného cukru, sladkostí a eliminovala som príjem kofeínu, " prezradila pre People.

Intenzívna krémová hydratácia a pohyb je základ

Hydratácia je pre pleť dôležitá v každom jednom ročnom období. V zime samozrejme obzvlášť. Ak je totiž pleť dostatočne hydratovaná, ľahšie odoláva vonkajším vplyvom prostredia, ako sú stres, výkyvy počasia.

Samozrejme aj starnutie ide ruka v ruke s nedostatočnou hydratáciou a krásna herečka si to veľmi dobre uvedomuje. Preto používa okrem klasického séra a výživného krému aj kokosový olej. Stačí ak si dáte pár kvapiek do dlaní a krúživými pohybmi vmasírujete do tváre. 

Tipy od Jennifer:

  • nedotýkať sa počas dňa tváre rukami
  • pleť si umývať len v studenej vode
  • dostatočne hydratovať zvonka aj zvútra
  • zaradiť do starostlivosti kokosový olej
  • vylúčiť rafinovaný cukor, alkohol
  • eliminovať príjem kofeínu
  • mať dostatok pohybu - ideálne na vzduchu

- Najčítanejšie -