Presunúť na hlavný obsah

Veľkorysosť, multifunkčnosť a ikonickosť: Slovenské značky, ktorých príbeh by ste jednoznačne mali poznať

Zábava

Sú štýlové, ikonické, multifunkčné a nadčasové. No a rozhodne si ich nekupujete na jednu sezónu. Navyše s kúskami od slovenských módnych značiek chránite planétu, podporujete domácu ekonomiku a poctivú prácu. Na tieto nedáme dopustiť.

Nehera

Dnes už je veru NEHERA pojem. Tieto kúsky sú skrátka nadčasové, multifunkčné a pýšia sa najvyššou kvalitou materiálov. Uznávaná fashion brand si svoju pozíciu na trhu začala budovať pred 80 rokmi. Založil ju Jan Nehera. V 30-tych rokoch 20. storočia to bola priekopnícka československá módna značka.

V roku 2014 zažiarila na Fashion Weeku v Paríži. A to najmä vďaka zásluhe manželov Zdútovcov, ktorí NEHERU opäť rozbehli, a to teda vo veľkom. Avšak s dôrazom na poctivosť a kvalitu. Možno aj vďaka tomu sa stala uznávanou po celom svete

Inšpirujte sa: Od smrti legendárnej Coco Chanel ubehlo 50 rokov. Ako dokázala žena z detského domova zmeniť módny svet?

"Súčasná NEHERA kombinuje inovatívne tvary s nadčasovou kvalitou, mimoriadnou pozornosťou k detailom a špičkovými materiálmi. Minimalistické modely sú zacielené predovšetkým na náročné ženské publikum z celého sveta." Podľa nás je úplne skvelé,  že sa všetky kúsky dodnes šijú na Slovensku. 

Inšpirujte sa: Módna show Dior Cruise 2021: Pocta tradičnej remeselnej výrobe a návrat do svojho rodiska

Dorfsheep

DORFSHEEP je slovenská značka oblečenia pre deti a ženy. Ak hľadáte niečo z prírodných materiálov, toto je to pravé. Navyše ich vecičky sú vyrábané s láskou, precíznosťou a môžu sa pochváliť skvelými materiálovými vlastnosťami a dokonalým využitím takmer počas celého roka.

Za zrodom Dorfsheep stojí blogerka a fotografka Dedinská mať. V ich ponuke nájdete najmä vlnu a ľan. Rozhodne si ich nekupujete na jednu sezónu. A platí to aj pri deťoch. Pri nich určite oceníte rastúce kúsky. 

Mohlo by vás zaujímať: Jazdecké čižmy ovládli módu: Sú inšpirované Coco Chanel a ženy po celom svete ich nosia na rôzne spôsoby

"Všetky DORFSHEEP kúsky v sebe nesú prvky waldorfského dizajnu a univerzálnej nadčasovosti. V duchu nášho hesla: Navrhnuté od poľa, nositeľné aj v meste!"

Čítajte tiež: Make-up looky Dior Haute Couture jar/leto 2021. Nechajte sa uniesť ódou na prirodzenú krásu

Hellenski

Láska ku krásnym veciam sa v Júlii Malinovskej, ktorá za značkou Hellenski stojí, nezaprie. Už ako malá pretvárala svoje detské modely tak, aby sa jej páčili. Dnes spolupracuje so šikovnými návrhármi a pod jej rukami funguje skvelá slovenská značka Hellenski.

Ak túžite po rozprávkových svadobných šatách, sexi župane, či dokonale padnúcom saku, v Hellenski vám to splnia. Pomerne mladá značka sa veľmi rýchlo etablovala na našom trhu. Modely sú skrátka nielen nádherné, ale aj veľmi funkčné.

Najnovšie Hellenski vytvorila casual kolekciu, ktorá je minimalistická a skutočne chic. Taká, ktorú môže o niekoľko rokov zdediť aj vaša dcéra. No a presne takáto móda sa v dnešnej dobe obzvlášť počíta. Generačná a poctivá. 

- Najčítanejšie -