Presunúť na hlavný obsah

Ekológia, regionálnosť a udržateľnosť: Aspekty, ktoré módny svet v roku 2021 ovplyvnia v značnej miere

Móda

Módny svet v roku 2021 bude iný, ako sme ho poznali. Kladie sa dôraz na udržateľnosť, miestnu tvorbu, poctivú prácu a ochranu planéty. Ako sa to premietne našich denných outfitov?

Celý svet ovplyvňuje návrat k prírode, udržateľnosti, túžba po ochrane planéty a menší konzum. A snaží sa o to aj módna sféra. Nové materiály, medzi nimi množstvo recyklovaných, ale technologické inovácie, či comeback k veciam, ktoré tu boli kedysi.

To všetko bude fashion svet v roku 2021 sprevádzať. Nie je to len o dizajne, ale aj o inovatívnych prístupoch a experimentoch, ktoré posúvajú celý tento priemysel na nový level. 

Návrat k retro kúskom je už teraz jednoznačný

Návrat do minulosti, pozorujeme v móde každú jednu sezónu. No tentokrát bude o niečo intenzívnejší. Cennými kúskami sú všetky, ktoré majú nádych retra, no zároveň sa vyznačujú nadčasovosťou.

Nohavice s vysokým pásom, riasené rukávy, jeansove, či koženné bundy, šatky. To všetko môžete s prehľadom zo skrine vytiahnuť a zaradiť do svojho aktuálneho šatníka. 

Lokálnosť a kvalita hrajú prím

V oblasti materiálov, sa dôraz kladie na kvalitu. Ideálnou voľbou je siahnuť po lokálnych produktoch. Okrem poctivej práce, podporíte aj domácu ekonomiku. Skvelé sú tiež veci označené Fair Trade, čo znamená, že producenti a pracovníci sú jednoducho ohodnotení férovo. 

Keďže ide o kúsky, ktoré sú do väčšiny sveta importované z menej rozvinutých krajín, toto označenie deklaruje fakt, že pracovníci sú spravodlivo vyplácaní za svoju prácu. Je to akási záruka toho, že materiály pochádzajú z etických podmienok.

Nonšelantnosť, grácia a ženský aspekt

Ženskosť, grácia, elegancia. To všetko stále vedie. Stavte do kúskov, ktoré charakterizujú tieto aspekty. Nezabúdajte pri ich výbere na vlastnú individualitu, identitu, autenticitu a minulosť.

Skrátka pohodlie, bezpečie a udržateľnosť sú najzásadnejšími faktorom dnešnej módy. Vo všetkých jej oblastiach.

Mohlo by vás zaujímať: Mínus 10 rokov na počkanie: Termolifting funguje ako dokonalý zmizík času

 

- Najčítanejšie -