Presunúť na hlavný obsah

Bývanie ako z dizajnového magazínu. Známa Slovenka Sisa Križanová nám ukázala svoje kráľovstvo

Slovenské celebrity

Obľúbená slovenská influencerka, podnikateľka a bývalá modelka, ktorá je známa na sociálnych sieťach pod menom Sisa Kr, patrí k najštýlovejším ženám slovenského šoubiznisu. V tomto štýle sa nesie aj jej dom.

Vy ste sa rozhodli ísť z bytu do domu. Mali ste nejakú predstavu o tom, ako by malo vaše nové bývanie vyzerať? 

Mala som predprípravu už v rodičovskom dome. Riešila som jeho úpravy totiž s architektom Erikom Pastuchom, ktorý vtedy navrhoval interiér. Poznala som teda jeho prácu a vedela som, že chcem, aby nám urobil interiér. Konkrétnosti sme nemali, chceli sme vyváženosť - aby to bolo síce minimalistické, no nie sterilné, ale útulné.

Ktorá miestnosť je zatiaľ vaša obľúbená a prečo? 

Moje obľúbené miestnosti sú všetky, ktoré sú zariadené - čiže určite kuchyňa s obývačkou, aj keď tá je hotová tak z polovice, ale aj spálňa či Tomiho izbička. Veľmi rada mám aj kúpeľnu, ktorá je podľa môjho názoru taká insta friendly.

Inak presne tá kúpeľna vyzerá ako vystrihnutá z magazínu, najmä vďaka oknu. Je už úplne dokončená alebo do nej plánujete niečo vložiť?

V kúpeľni chýba už len polica na vaňu, ktorú nám vyrába stolár na miestu. A ešte hľadáme pekný radiátor. Inak by už mala byť vybavená.

Kúpeľnové okno nebola len moja požiadavka, ale aj Tomiho. V byte, kde sme predtým bývali, sme mali strešné okno. Páčilo sa nám to - mali sme veľa denného svetla, čím sme tým pádom nepotrebovali svietiť dokonca ani v noci. Teraz síce strešné okno nahradilo bočné a nesvieti tam moc slnko, ale svetlo cez to prechádza dostatočne. Je to príjemné a obzvláštňujúce.

Spomínate aj izbu malého Tomiho. Na čom ste si dávali záležať pri tomto dizajne? Pri detských izbičkách to totiž môže byť menší oriešok...

Čo a týka Tomiho izbičky, dôraz som kladla na dostatok úžitkového priestoru, nakoľko nie je extra veľká. Potrebovali sme z nej vyťažiť čo najviac. Dôležitá pre mňa bola aj nadčasovosť, aby mu vydržala tých päť, šesť rokov. Preto sme zvolili väčšiu postieľku a časom sa zrejme zmenia len tapety. Myslím si však, že to vydrží niekoľko rokov.

Bez ktorých ktorých troch doplnkov, možno tak všeobecne, si neviete predstaviť svoje bývanie? 

Určite si svoje bývanie neviem predstaviť bez kuchynských a jedálenských stoličiek, ktoré sú naozaj super kúskami. Veľa ľudí sa ma na ne pýta, dokonca by som povedala, že na pravidelnej báze - denne, týždenne... skutočne je o ne záujem a aj keď sú vyrobené z plastu, jedná sa o odolný materiál značky Kartell. Sú veľmi pohodlné a dajú sa použiť ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Často mi inak tieto skvosty posielajú followeri s tým, že ich videli v nejakom filme. Inak, čo sa týka všetkých materiálov, ktoré používame, máme ich v zemitých farbách.

Veľmi pyšná som aj na pracovnú dosku z prírodného kameňa. Ten mal byť pôvodne umelý, no po konzultácií s majiteľom kamenárstva sme zvolili prírodnú variantu. Bola to naozaj super voľba - nielenže vyzerá luxusne, ale zároveň je skvelo spracovaný. 

Ktorý z doplnkov vám dal najviac zabrať? 

Najťažšia vec na hľadanie bol pre mňa luster nad jedálenským stolom talianskej značky Foscariny, ktorú nám navrhoval interiérový dizajnér. Nebola nikde dostupná a prestala sa vyrábať. Viem, že posledný kus som našla na Sicílii - a to s tým, že bol dokonca výstavný, nie bežný na predaj. Dohodla som sa s nimi, že ho odkúpim o čosi nižšiu cenu, na luster to však bola stále poriadne vysoká. Pamätám si, ako som posielala kuriéra na Sicíliu, aby to doviezol sem. Vyzerá to ako croissant a naozaj sa to veľmi veľmi ťažko skladalo.

Čo plánujete tohto roku v dome ešte dokončiť?

Určite spomínanú obývačku. Chýba tam stena za televízorom aj krb, ktorý prechádza do dverí, ktoré vedú do technickej miestnosti. Druhá časť je knižnica za gaučom. A potom samozrejme druhú detskú izbu, tá však bude zariadená už len prakticky.

Prečítajte si aj: Ako býva Natália Selveková: Mám rada krásne predmety, avšak musia spĺňať aj funkčnú stránku

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe