Presunúť na hlavný obsah

3 najdôležitejšie veci, ktoré charaketrizujú dobrého chlapa: Spĺňa ich ten váš?

Partnerské vzťahy

Mať po svojom boku dobrého muža, je v dnešnej dobe na nezaplatenie. Aké atribúty sú však skutočne kľúčové? Viete, čo si najviac všímať?

Hoci ste vo vzťahu, nie ste si úplne istá, či je muž po vašom boku ten pravý? Existujú tri veci, vďaka ktorým zistíte, či budete s týmto chlapom, skutočne šťastná. Pozrite sa spolu s nami, čo dobrého muža definuje. 

1. Rovnosť a podpora

Harmonický a fungujúci vzťah je taký, na ktorom sa podieľajú obaja rovnako. Neexistuje v ňom dvojaký meter. Ak jeden dáva, musí dávať aj ten druhý. Ak jeden prijíma, musí prijímať aj ten druhý. Toto je rovnica, ktorá jednoducho nepustí. Pokiaľ si to uvedomíte hneď na začiatku, vyhnete sa zbytočným škriepkam a sklamaniam.

Mohlo by vás zaujímať: Základný ničiteľ dnešných vzťahov: Čo všetko nám doba sociálnych sietí vzala?

Jedine vtedy má slovo láska skutočný zmysel. A ak to chápe váš partner bez toho, aby mu to bolo treba denne pripomínať, viete, že muž pri vás je ten pravý. Sebeckosť a jednostranný pohľad, nebudú v rámci lásky nikdy totiž dobre fungovať.

2. Dáva najavo komplimenty 

Hoci na začiatku vzťahu, toto príliš neriešime, časom je tento bod pre nás významný. Najmä v čase, keď prídu deti a odrazu si už až také atraktívne nepripadáme. Tak ako komplimenty milujú muži, zbožňujeme ich aj my.

Čítajte tiež: Žili sme vo vlastnej bubline, ktorej sme sami uverili: Po 10 rokoch manželstva sa konečne cítim bez neho slobodná

Chceme počuť, že sme krásne, neodolateľné, príťažlivé. Ak nás muž zahŕňa komplimentami, navyše sme potom omnoho pokojnejšie a vyrovnanejšie. Čo tak to skúsiť milí páni? 

3. Neporovnáva nás s inými

Ak nás muž začne porovnávať so svojou kolegyňou, ktorá robí veci inak a lepšie, prípadne nebodaj so svojou "bývalkou", mamou, v podstate nenachádzame slová. Je to pre nás neuveriteľne ponižujúce. Je to niečo, čo vnútorne trápi každú jednu ženu aj keď to možno nepovie nahlas.

Pokiaľ k tomu nemá sklony, nerobí to ani v afekte, kedy vám potrebuje niečo vyčítať, naozaj viete, že je perfektný. No a v neposlednom rade, keď sa aj pri riešení problémov zameria skôr na vaše prednosti, vtedy si môžete byť istá, že je to naozaj muž s veľkým "M". Lebo toto chce ozajstnú zrelosť.

Neprehliadnite: Veci, ktoré sú pre mužov vo vzťahu klúčové: Čo považujú za nevyhnutnosť?

Sú podľa Vás tieto veci kľúčové?

spolu hlasovalo 370 ľudí

Áno
289
Nie
81

- Najčítanejšie -