Presunúť na hlavný obsah

Oslavujú bez darčekov, no s o to väčšou láskou. Adela a Viktor Vincze o tom, ako trávia aj sviatok žien

Slovenské celebrity

Aj keď im spočiatku nikto neveril, dnes patria k ukážkovým párom slovenského šoubiznisu. Viktor a Adela sú inšpiráciou, ako by to v manželstve - ale aj vo vzťahu, malo vyzerať.

Známy slovenský redaktor a moderátor večerných správ Viktor Vincze si svoje súkromie s Adelou síce stráži, no zároveň nemá problém fanúšikom poskytnúť pohľad aj do ich manželstva. To napriek desaťročnému rozdielu funguje tak, že je dnes mnohými označované ako ukážkové. Niet sa čomu čudovať - dvojica sa nielenže vzájomne inšpiruje, ale zároveň sa snažia o ako-takú osvetu týkajúcu sa rôznych, závažných tém. Jednou z nich je nepochybne ekológia, na ktorú sa stal práve Viktor ''maniakom''. Jeho profil na sociálnych sieťach má k dnešnému dňu takmer 150-tisíc fanúšikov, ktorí s radosťou sledujú nielen jeho poučné, ale často aj trefné, inšpirujúce posty. 

Len pred pár dňami sa k nemu pripojila aj Adela, ktorá si na Instagrame vytvorila profil ku svojej dlhoročnej šou. Práve na tomto profile však z času na čas zdieľa milé momenty z jej dňa. Jednou z takýchto fotografií bol nepochybne obed, ktorý jej manžel pripravil. Dvojica sa totiž netají tým, že v kuchyni varia na striedačku. A aj to je podľa Viktora jeden z najkrajších darčekov, ktorý môže muž žene pripraviť. 

„Darčekom môže byť aj nedeľný obed navarený vami. Vo zvyšku roka urobte všetko preto, aby sa všetky ženy mali minimálne tak dobre, ako muži. A  dnes stačí, ak tú vašu budete nosiť na rukách. Ja svoju budem. Bez materiálnych volovín, veď zbytočne si ďalšou záťažou nebudem namáhať chrbát!'' 

Darčeky pre nich nie sú podstatné

„Od začiatku minulého storočia neprotestovali za bonboniéry a haraburdy, ktoré sa okamžite stávajú odpadom,'' vyjadril sa k nielen Medzinárodnému dňu žien moderátor. Úcta žene sa podľa jeho názoru dá vyjadriť aj inak, ako predmety. Aj práve preto majú s Adelou zaujímavý zvyk - na narodeniny si doprajú najmä spoločný čas spolu. Všetky materiálne veci idú bokom. V prípade, že chcú darčekom obdarovať niekoho zo svojich blízkych, volia čo najekologickejšiu a najzaujímavejšiu variantu - zážitok.

Viktor však zároveň priznáva, že celý záujem o ekologické témy a zároveň o jednoduchšiu, no krajšiu filozofiu života, má najmä vďaka svojej manželke. „Na každej besede (pozn. autora Viktor Vincze sa momentálne venuje eko-aktivitám v podobe online eko besied pre školákov) dostanem aj otázku, prečo som vôbec začal žiť ekologickejšie. Vždy odpovedám, že to bolo aj mojou novinárskou konfrontáciou s tvrdými dátami, ktoré ma pred rokmi nepríjemne prefackali. Ale zrejme by to malo minimálny efekt, keby som nebol stretol túto ženu. Tá totiž už dávno žila s rešpektom k prírode aj bez dát, aj bez instagramov. A tak nejako tuším, že neovplyvnila len môj, a nie len ekologický život.''

Neprehliadnite: Svetové móla vymenila za život na ranči: Ako dnes žije Denisa Klimová Dvončová?

- Najčítanejšie -