Presunúť na hlavný obsah

Danae Mercer ukazuje skutočnú ženskú krásu: Búra mýty instagramovej reality a presviedča ženy, aby boli sami sebou

Zábava

Hoci sama roky bojovala s poruchami príjmu potravy, dnes sa snaží mladým ženám otvoriť oči. Nemá problém ukázať celulitídu, strie a svojou autentickosťou si získala priazeň po celom svete.

V dnešnej dobe sa zdá, že občas ide o akýsi hon za krásou. Ženy sa predbiehajú v tom, aby zaujali, chcú byť obdivované, žiadané a to aj na úkor vlastnej spokojnosti a sebavedomia. Prvoradý je pre nich totiž názor okolia a až potom sa zameriavajú sami na seba. Mladá a talentovaná novinárka, Danae Mercer sa rozhodla ukázať ženskú krásu so všetkým, čo k nej patrí. S nedokonalosťami, ktoré sú jej neodmysliteľnou súčasťou. 

Sama sa venujete novinárčine, no popri tom, otvárate na dnešnú dobu aj tak trochu tabuizované témy. Zdá sa totiž, že ženská krása, dostala vrámci instagramovej reality úplne inú podobu. Ako to vnímate? 

Áno, sociálne siete menia náš pohľad na to, čo je skutočné a čo sa náchadza len v rovine predstáv. Práve na to sa snažím poukázať. Veľa viete zakryť filtrami, dobrým svetlom, uhlom pohľadu. Všetko je práve o ňom. O tom uhle. A je dôležité aby si to ženy sami uvedomili a začali sa vnímať také aké sú.

Na jednom zábere som sa zámerne naklonila do tieňa. Mäkšie svetlo ukrýva moju celulitídu a vyhladzuje väčšinu mojich strií. Je to mimoriadne lichotivé. Na druhej fotografii som autentická a nezamýšľam sa nad tým ako pôsobím. Moje boky a stehná sú na slnku. Hrudky a hrbolčky sú na výslní.

Len to ak prijmeme seba aj s nedokonalosťami, je pre nás akousi priepustkou ku šťastiu. Verte, že ja veľmi dobre viem, o čom hovorím. 

Čo pre Vás ženská krása znamená? 

Prestaň sa trápiť nad tým, či sa niekomu páčiš a či ťa má rád. Tá správna otázka je - máš rada samu seba? O tomto je podľa mňa ženská krása. O sebaláske, ktorú máme mnohé, v akomkoľvek ohľade, problém dosiahnuť. 

Prešli ste si aj náročným obdobím, bojovali ste s poruchami príjmu potravy, no napriek tomu, sa vám podarilo dostať na druhú stranu a začať sa vnímať inak. Čo Vám pomohlo? 

Áno, ja sama som mala roky, veľký problém prijať samu seba. Pripadala som si tučná, aj keď so mala sotva 45 kíl. Trpela som poruchou príjmu potravy a prešla som si tým viackrát. Snažila som sa byť totiž dokonalá. Nie pre seba, ale pre iných.

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

A trvalo to až do momentu, kedy som pochopila, že dokonalosť vytvára bariéru. Ukážte dnes niekomu vašu nedokonalosť. Ukážte mu svoju pravú tvár. To vás posunie ďalej. Len to musíte pochopiť VY. Nikto iný to za vás neurobí. 

Ste jasným dôkazom toho, že ženy sa nemusia hrať na niekoho iného, aby dokázali upútať. Nepoužívate filtre a dávate návod ako sa vidieť inak. Stretávate sa v tomto aj s kritikou? 

Nikdy sa nebudete páčiť každému. S tým sa musíte zmieriť. Je to normálne a prirodzené. S kritikou sa potýkam každý deň, len už s ňou viem pracovať. A to je tiež malé majstrovstvo. Naučiť sa to.

Neprehliadnite: Na slovenskú módnu scénu priniesla nový kúsok. Nina začala vyrábať nadčasové kimoná ešte počas materskej dovolenky

- Najčítanejšie -