Presunúť na hlavný obsah

Výplň pier je čoraz obľúbenejším zákrokom. Čoho všetkého sa však pri tomto zákroku treba držať?

Krása

Dokážu podčiarknuť náš celkový vzhľad a často sú to práve pery, ktoré majú na svedomí celkový prvý dojem. Niet sa čudovať tomu, že ich každá žena túži mať čo najkrajšie.

Aj keď u nás stále panuje stigma, že všetky zväčšené pery znamenajú typický, kačičkovský efekt, faktom je, že aj tento estetický zákrok vie byť neinvázivný a úplne nenápadný. Na to, aby sa  dosiahol čo najprirodzenejší efekt, je potrebná opatrná a profesionálna aplikácia. Nikdy by ste tento zákrok nemali podstúpiť u kozmetičky či inej osoby, ktorá sa nepýši titulom MUDr. Nielenže výsledný efekt nebude vyzerať tak, akoby ste si želali, zároveň je ohrozené vaše zdravie. Okolie pier totiž obsahuje desiatky dôležitých šľach a svalov, ktorým môžete neprofesionálnym vpichom vážne uškodiť. 

Prečítajte si: Spomaľte starnutie. Toto sú spôsoby, akým zastavíte rast sivých vlasov

Ako to vyzerá? 

Jednou z najväčších výhod tohto estetického zákroku je fakt, že ho môže podstúpiť takmer každý. Ešte predtým je však nutnosťou dodržať zopár opatrení. Hlavným z nich je byť v skvelom zdravotnom stave. Zväčšovanie pier sa neodporúča osobám, ktoré majú v čase, keď má byť vykonaný zákrok, na perách, okolo pier alebo v dutine ústnej prejavy infekcie (afty, opary, infekčné kútiky, čapy na mandliach alebo akné). Zákroku by sa mali strániť i osoby, ktoré sú prechladnuté, prípadne osoby, ktoré dlhodobo užívajú kortikosteroidy.

Ak si necháte zväčšiť pery kyselinou hyalúronovou, dobrou správou je, že vás nečaká žiadna špeciálna rekonvalescencia. Niekoľko hodín po ňom by ste sa však mali vyhýbať horúcim jedlám. Po prvej aplikácií sa zvyknú objaviť modrinky či opuch, ktoré vás môžu vyľakať. „Opuch či drobné modriny zostávajú na perách približne 3 až 6 dní. Odporúča sa pery chladiť a predísť tým nepríjemnému opuchu,'' uvádza Inštitút estetickej medicíny pod vedením známej doktorky Aleny Pallovej. 

Nenápadne a prirodzene

Aj keď sa internetom šíri množstvo nepodarených zákrokov a fotografie nafúknutých pier, ktoré nie sú prirodzené ani z diaľky, faktom je, že dobre vykonanú prácu si okolie ani len nevšimne. Jediné, čo zbadá je súmernejšia tvár a akýsi krajší dojem, ku ktorému prispieva zvýšenie sebavedomia ženy po zákroku. Medzi známe tváre, ktoré sa rozhodli podstúpiť zväčšenie pier, patria aj svetové hviezdy ako Selena Gomez, herečka Megan Fox či modelka Adriana Lima. Zo slovenských celebrít sa zákrok s prirodzeným efektom rozhodla podstúpiť influencerka Silvia Križanová, moderátorka Jasmina Alagič či modelka Dominika Grecová.

Neprehliadnite: Ženy z celého sveta podstupujú úpravu tváre. Foxy eyes je novodobým beauty trendom

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe