Presunúť na hlavný obsah

Výsledky SAG 2021 sa vyhlasovali cez video. Gillian Anderson čakala v honosnej róbe, známy herec zasa len v obyčajnom tričku

Zahraničné celebrity

Aj keď sa oficiálne odovzdávanie Oscarov nesie v tomto roku v úplne inom duchu, než kedysi, predsa len na seba láka pozornosť. Výsledky podľa SAG (Združenia filmových a televíznych hercov) totiž ukázali, že ľudí najviac zaujala tvorba známej streamovacej platofmy Netflix.

Odovzdávanie cien Oscarov sa väčšinou odohrávalo v prvej tretine roku. Kvôli pandémii, ktorá však vo svete panuje, sa tento termín presunul - a odovzdávanie sošiek prebehne oficiálne až 26.apríla. Napriek tomu sa konalo krátke, hodinové vyhlasovanie, ktoré už teraz určilo víťazov podľa SAG. To sa považuje ako najpresnejšia predpoveď toho, kto podľa umeleckej akadémie sošku naozaj získa.

Mohlo by vás zaujímať: Romantický príbeh dvoch žien na pozadí vedy: Nakoľko film Ammonite môže zamiešať karty na Oscarovi?

Tak, ako nominácie, ani výhercovia, ktorých vybrala spomínaná asociácia, neprekvapili. Najviac sošiek získala produkcia Netflixu, ktorá v minulom roku ponúkla hneď niekoľko kvalitných snímkov. Kvalitné bolo aj obsadenie hercov, nakoľko mnoho z nich získali za svoje role prvenstvo a prestížneho ocenenie SAG. 

Herečka Gillian Anderson, ktorá sa preslávila ako Scullyová zo seriálu Akty X mala možnosť pripojenia sa cez videohovor ukázať hneď dvakrát. Prvýkrát získala Oscara za Najlepší výkon v dráme za stvárnenie Margaret Tatcherovej v seriáli The Crown. Druhýkrát sa na obrazovkách objavila už so svojimi britskými kolegami, ktorí pre seriál o kráľovskej rodine spoločne získali cenný kov. Zaujímavosťou však nepochybne bolo, že sa Gillian dozvedela skvelú správu práve v jednom z pražských hotelov. U našich susedov sa nachádza kvôli natáčaniu nového filmu. 

Prečítajte si: Kate Winslet priznala, že ju za rolu v Titanicu kritizovali. Dôvodom boli jej kilá navyše

Pozornosť na seba nepochybne prilákal aj herec Jason Sudeikis, ktorý získal ocenenie za Najlepšieho herca v komediálnej snímke. Svojej povesti neostal nič dlžný, a tak si zvolil na jeden z najdôležitejších telefonátov v kariére skutočne vtipný sveter s nápisom - moje telo, moje pravidlá. Jason sa stal okamžite hitom internetu a dokázal, že soška v kategórii komedianta je právom jeho. ˇˇCI si ju obháji aj pri Oscaroch, je zatiaľ otázne.

Výhercovia podľa SAG

Najlepší ženský herecký výkon: Anya Taylor-Joy, The Queen's Gambit

Najlepší mužský herecký výkon: Mark Ruffalo, I Know This Much Is True

Najlepší ženský herecký výkon v komediálnej snímke: Catherine O'Hara, Schitt's Creek

Najlepší mužský herecký výkon v komediálnej snímke: Jason Sudeikis, Ted Lasso

Najlepší ženský herecký výkon v dramatickej snímke: Gillian Anderson, The Crown

Najlepší mužský herecký výkon v dramatickej snímke: Jason Bateman, Ozark

Vynikajúci výkon v komediálnom seriáli: Schitt's Creek

Vynikajúci výkon v dramatickom seriáli: The Crown

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe: Yuh-Jung Youn, Minari

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe: Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe:  Viola Davis, Ma Rainey's Black Bottom

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe: Chadwick Boseman, Ma Rainey's Black Bottom

Vynikajúci herecký výkon vo filme: The Trial of the Chicago 7

Vynikajúci kaskadérsky výkon vo filme: Wonder Woman 1984

Vynikajúci kaskadérky výkon v seriáli: The Mandalorian

Neprehliadnite: Film Lepší profil vyvolal diskusiu: Tisícky likov a sledovateľov vás možno urobia slávnym, ale nie šťastným

- Najčítanejšie -