Presunúť na hlavný obsah

5 tipov ako sa zbaviť brušného tuku: Inšpirujte sa radami Victorie Beckham

Zahraničné celebrity

Úspešná podnikateľka, mama a fashion ikona, Victoria Beckham, má už roky rovnakú váhu. Vyzerá neuveriteľne a je inšpiráciou pre množstvo žien. Pozrite sa na jej tipy ako pomôcť najproblematickejšej partii ženského tela - oblasti brucha.

Už nemám dvadsať a aj ja si musím dávať pozor na stravu a pohyb

Victoria Beckham je žena, ktorá má absolútne bezchybnú figúru. Štvornásobná mama sa však o svoje takmer dievčenské krivky, skvele stará. Vie totiž, že je to dôležité. No a najmä vekom aj potrebné, keďže naše telo si práve s pribúdajúcimi rokmi, robí rýchlejšie zásoby tuku a to, čo zjeme teda bez pohybu, na figúre rýchlo vidieť. 

"Samozrejme, že sa svojmu telu venujem. Bez toho by to neišlo. Už nemám dvadsať a aj ja si musím dávať pozor na stravu a pohyb. Teda ak chcem byť so sebou spokojná určite. Kedysi to bolo oveľa jednoduchšie, mohla som si dopriať čokoľvek a nebolo to na mne vidieť. "

NeprehliadniteŽena nemusí mať veľkosť XS aby bola sexi a príťažlivá: Chrissy Teigen je toho jasným dôkazom

"My ženy máme v tomto malú nevýhodu, že vždy priberieme oveľa rýchlejšie ako muži a to najmä do tých problematickejších partií. Sama sa preto sústredím pri cvičení v prvom rade na oblasť brucha," prezradila pre americký Vogue.

Boj s brušným tukom vie vyhrať každá žena

Viscelárny tuk, ktorý poznáme ako brušný sa tvorí okolo strednej časti brucha a obklopuje tie najdôležitejšie orgány. Na jednej strane ide o estetický problém, na druhej, to môže ovplyvniť aj naše zdravie. Známa kráska to dobre vie, preto robí všetko aby sa mu vyhla.

1. Zabudnite na hladovanie

"Ja sama som skúšala rôzne diéty, no vždy mali jojo efekt. Dnes viem, že nie je nad vyváženú a komplexnú stravu, s množstvom bielkovín."

Práve bielkoviny dodávajú telu dôležité živny, rýchlo zasýtia, znižujú chuť do jedla, podporujú aj pocit zasýtenia. Ideálny model je 1 gram na kilogram telesnej hmotnosti. Dajte si lososa, vajíčko, či šošovicu. 

2. Pitný režim

Hydratácia je pri chudnutí naozaj kľúčová. Victoria vypije pre každým jedlom, pohár čistej vody. Odborníci odporúčajú až 500 ml pol hodinu, pred každým hlavným chodom. Výrazne to zníži váš príjem toho, čo máte na tanieri a zároveň eliminujete aj ukladanie tuku. 

3. Eliminujte stres

Na oko možno zanedbateľné, ale vrámci boja s brušným tukom, mimoriadne dôležité. Kortizil je totiž stresový hormón, ktorý uvoľňujú nadobličky. Má vplyv na distribúciu tuku tým, že spôsobuje jeho ukladanie centrálne ako brušný tuk, teda oveľa skôr v tejto oblasti pása a bokov ako inde. 

"Viem, že psychická a emočná pohoda je veľmi dôležitá. A naozaj to funguje skvele aj prichudnutí. Vždy, keď som v pohode, vidieť to aj na mojej postave."

4. Pohyb, pohyb, pohyb

Bez neho, to v tomto prípade nepôjde. Ideálne sú najmä brušáky, beh, jumping jacky a posilňovanie coru. 

5. Ranná káva

No a veľmi dobrá správa na záver najmä pre milovníčky kávy. Je dokázané, že ženy, ktoré pijú dve ale tri šálky kávy denne, majú až o 3,4 % menej brušného tuku ako ženy, ktoré si ju nedoprajú. Práve v káve sa nachádzajú bioaktívne zlúčeniny, ktoré dokážu regulovať hmotnosť v naozaj výraznej miere. 

"Ja som veľký milovník kávy a aj môj tréner mi vždy hovorí, že je ideálne pred tréningom, dať si jednu šálku."

Prečítajte si: Návrat na výslnie niekedy trvá dlho, ale trpezlivosť sa vypláca: Angelina Jolie, o vzostupoch a pádoch

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe