Presunúť na hlavný obsah

Tipy na štýlové kaviarne, ktoré si zamilujete na prvý pohľad: Autentické a výnimočné zároveň

Cestovanie

Tieto kaviarne sú niečím, čo by ste rozhodne mali premeniť na svoj must - try spot. Pridajte ich na cestovateľský zoznam, lebo naozaj stoja za to. Ak patríte medzi milovníkov kvalitnej kávy a cukroviniek, tu si prídete na svoje.

Paríž

Paríž je nielen mesto módy a svetiel, ale aj gurmánskych zážitkov. Malebné uličky, nádherné, útulné kaviarničky sú niečo, čo tu nájdete na každom kroku. Toto mesto má skrátka atmosféru a jeho veľkou pridanou hodnotou je práve to, že si tu vrámci kvality, skutočne môžete a máte z čoho vyberať. Ak patríte medzi milovníkov histórie, radíte sa do kategórie zberateľov zážitkov a zároveň si chcete užiť skutočný pôžitok pri káve a koláčiku, určite zavítajte do Ladurée.

Neprehliadnite: Ak ste si mysleli, že sa narodila do bohatej rodiny, mýlite sa: Sarah Jessica Parker sa len naučila milovať svoje nedostatky

V Paríži  ich nájdete na Champs – Elysées, Rue Bonaparte pri kostole Saint – Germain a na Rue Royale. Tradícia Ladurée siaha až do roku 1862 a to sa aj na kvalite samozrejme odráža. Určite  si dajte najlepšie, úplne bezkonkurenčné macarons a klasické dvojité espresso. Ak sa snúbi história so súčasnosťou, tak takto nejako to vyzerá. Absolútne bezchybne. 

  • Kde: LADURÉE PARIS CHAMPS ELYSÉES, 75 Avenue des Champs Elysées, Paríž
  • Must try: vyskúšajte ich makrónky, ktoré nemajú konkurenciu, klasické double espresso a matcha čaj

Praha

Ak zbožňujete dlhé vysedávanie pri kvalitnej káve, príjemnejšie miesto, snáď v susedných Čechách nenájdete. Cafe Chloé je adresou, kde sa spája umenie, dizajn, láska k prírode dokopy a veru to aj cítiť.

Miesto plné kvetov, vône, kde si vás samotná autenticita, na prvý pohľad získa. A navyše sú aj dog friendly, čo sa tiež v tomto prípade počíta.

  • Kde: CAFE CHLOÉ Prague, Senovážné nám. 981/2, Praha
  • Must try: karamelový cheesecake a klasické espresso

Budapešť

New York Café objavíte priamo v srdci Budapešti na rušnom bulvári Erzsébet körút. Stojí tam už od roku 1894 a mnohí ju označujú ako najkrajšiu kaviareň na svete.

Bola miestom stretnutí slávnych spisovateľov, maliarov, či novinárov, ktorí formovali kultúrny a zároveň aj spoločenský život v meste. V podstate je to tak dodnes. Na jej atmosféru nedajú dopustiť domáci a zároveň je vyhľadávanou lokáciou cudzincov.

Samotný interiér, vás prenesie v čase. Budete si pripadať ako v ozajstnom paláci a energia, ktorou toto miesto žije je skrátka neopísateľná. To len treba zažiť.

  • Kde: New York Café (New York Palace Café), Erzsébet krt. 9-11, Budapešť
  • Must try: cappuccino, bylinkový čaj, forest bowl a čokoládový brownie

Bratislava

Jedinečné, autentické a výnimočné. S dušou Francúzska a autenticitou Bratislavy, presne také toto miesto je. Vychutnajte si posedenie na romatickej terase, sladké dobroty, šaláty, či pohárik pravého champagne. Postarajú sa o vás v bielych rukavičkách, s noblesou a gráciou. Presne ako o kráľovnú. 

Prečítajte si: Nový seriál Emily in Paris spôsobil vo svete ošiaľ. Zamilovali si ho ľudia z celého sveta

Pokiaľ milujete croissanty, verte, že lepšie v Bratislave nenájdete. Ak si chcete užiť atmosféru Paríža na Slovensku, Chez Balzac je na to ako stvorený. 

  • Kde: CHEZ BALZAC, Hlboká cesta 7,  Bratislava
  • Must try: croissanty, pohárik pravého champagne, espesso, bagetka

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe