Presunúť na hlavný obsah

Získava čoraz viac pozornosti. Sesternica princa Williama a Harryho hviezdi na modelingových mólach

Zahraničné celebrity

Mám 25 rokov, netypickú krásu a pôvab, aký sa len tak nevidí. Aj tak charakterizujú nádhernú členku britskej monarchie britské média.

Sesternica Williama a Harryho síce nikdy nebola výraznou členkou kráľovskej rodiny tak, ako spomínaní súrodenci, no napriek tomu si dokázala získať pozornosť. Dôvodom bola jej krása, ktorú zdelila najmä po svojej mame. V čase, keď si jej symetrickú tvár a plné pery začali všímať médiá, sa jej podarilo dostať do jednej z najvyhľadávanejších britských modelingových agentúr - Storm Models. To bol len krôčik od toho, aby sa stala zaujímavou aj pre významné, svetové značky, ktorých neučarila len spomínanou krásou, ale aj pôvodom. 

Prečítajte si: Kate a William oslávili desaťročné výročie svadby. Čo je tajomstvom ich šťastného manželstva?

Súkromný verzus verejný život

V čase, keď sa Amelia stala oficiálne modelkou, mala už 21 rokov, čo sa vo svete modelingu považuje za dosť neskorý nástup. Napriek tomu ho zvládla bravúrne a pomerne rýchlo - už o rok na to kráčala po móle pre značku Dolce&Gabbana. Obrovský úspech, ktorý jej hneď zaručil úspech a niekoľko tituliek, vrátane magazínu Tatler, ktorý ju vyhlásil za najkrajšiu členku kráľovskej rodiny, sa preniesol do celého sveta. 

Amelia dostala možnosť prezentovať tiež značky ako Chanel, Burberry či BVLGARI. Aj keď sa tak oficiálne stala úspešnou modelkou, pravdou je, že svet šoubiznisu ju príliš neláka. Na sociálnych sieťach sa ukazuje len sporadicky - väčšinou vtedy, keď promuje alebo iným spôsobom propaguje kampane, ktorých je tvárou. Na rozdiel od iných modeliek sa zameriava na svoj osobný život a ešte donedávna študovala na prestížnej vysokej škole v Edinburghu. 

Ešte predtým, než nastúpila na univerzitu, si dala rok pauzu. Tento rok využila na to, aby cestovala po krajinách a spoznávala ich kultúru, ale aj problémy, ktoré tamojších obyvateľov trápia. Amelia si totiž zakladá na charite a filantropii. Zo svojej úlohy členky kráľovskej rodiny, ale zároveň aj modelky, apeluje na dôležité témy, akými sú ekologické problémy či konzumný spôsob života. 

„Na Instagrame sa mi páči to, že je inšpiratívny. Dovoľuje vám sledovať kohokoľvek, koho chcete. Milujem zdieľať zmysluplné a krásne veci, ktoré dokážu ovplyvniť,'' prezradila v rozhovore pre Vogue na margo sociálnych sietí. 

Neprehliadnite: Otvorená spoveď Meghan a Harryho o živote v monarchii: Po rokoch odkryli tabu, o ktorom sa často hovorilo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe