Presunúť na hlavný obsah

Barok boduje aj v 21. storočí: Niektoré kúsky sú must-have, no určitým by ste mali dať stopku

Móda

Kúsky ovplyvnené barokom sú mimoriadne obľúbené aj v 21. storočí. Niektorým z nich však je lepšie sa vyhnúť, nakoľko skôr majú tendencie deformovať postavu. Ktoré to sú a naopak, aké si do letného šatníka zaobstarať?

Ide o výrazné, dominantné prvky, ku ktorým treba pristupovať v jednoduchších kombináciách

Barok ako taký je charakteristický asymetrickosťou, nadsadenosťou a dynamikou. Symbolom baroka sa stala elipsa alebo ovál. Módne kúsky mali v tomto smere vždy upútať a ohúriť, čo sa premietlo aj do dnešnej doby. Vyznačuje sa materiálmi ako hodváb, satén, šifón, brokát, čipka. A vrámci farieb rozhodne zlatou, červenou, fialovou, smaragdovou, hnedou a čiernou. 

Luxusný barokový štýl je vhodný pre odvážne ženy, ktoré neváhajú ukázať svoju individualitu a stať sa centrom pozornosti. 

V dnešnej dobe je tento trend v móde, zdrojom inšpirácie pre viacerých svetoznámych dizajnérov. Jeho vplyv, sme mohli sledovať v kolekciách Dolce & Gabbana. Obľúbená technika mnohých dizajnérov je určite použitie drahých brokátov a zamatových tkanín, s množstvom zlatých vzorov.

Ak siahnete po takomto výraznom hodvábnom kabáte, určite celý zvyšok outfitu stlmte. Snažte sa o minimalizmus, keďže dominantný prvok je mimoriadne výrazný. Ide o ťažko kombinovateľný kúsok, ktorý sa naozaj nehodí každému a treba ho skrátka vedieť nosiť. 

Barokové prvky sú v móde veľmi obľúbené. Treba však myslieť na to, že ide o výraznejšie kúsky, takže k nim pristupujeme skôr v jednoduchších kombináciách. Snažte sa preto ich príliš neprekombinovať s inými štýlmi. Pokiaľ siahnete po vyšívanej čipke, rozhodne zvážte aj to, či je daný model vhodný k vášmu veku a figúre. 

To čo by vám však v letnom šatníku určite nemalo chýbať je hodvábna blúzka. Ideálne je ak siahnete po jednofarebnej, bez zbytočných vzorov a vyšívaní. Pokojne môže byť v zlatom, či smaragdovom odtieni. Zamerajte sa na samotný strih a to aby dokonale kopírovala vašu siluetu. 

Neprehliadnite: Módne trendy na jar 2021, ktoré sa oplatí poznať. Dosť bolo teplákom, vymeňte ich za niektorý z týchto stylingov

Barokové kúsky sú navrhnuté tak, aby zdôrazňovali ženskosť a sofistikovanosť, preto sa toho pri výbere jednotlivých kúskov určite držte.

Dobrou voľbou sú v tomto smere šaty, ktorými nič nepokazíte. Na leto sa však vyhnite ťažkým sametovým variáciám a zamerajte sa skôr na šifón. Je ľahší, príjemnejší a môžete pri ňom použiť aj populárne kvetinové, či geometrické vzory. Menej je skrátka viac - a tu to platí viac ako kedykoľvek inokedy. 

Čítajte tiež: Brigitte Bardot ako ikona minulosti aj súčasnosti. Toto sú jej tipy na večnú krásu

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe