Presunúť na hlavný obsah

Potničkové akné trápi cez letné obdobie ako ženy, tak aj mužov. Dá sa mu predísť?

Krása

Aj keď nie sú výrazné, na tvári ich nechce mať nikto. Potničky, biele vyrážky, mílie - všetky to voláme inak. Ako sa toho však zbaviť?

Mílie sú malé, na prvý pohľad nenápadné biele bodky, ktoré sa objavujú najčastejšie v oblasti čela a brady. Aj keď nikdy nenarastú do veľkých rozmerov a nemajú tendenciu zapáliť sa, faktom je, že sú pre mnohé ženy, ale aj mužov nepríjemné - aj pre fakt, že zbaviť sa ich je o čosi náročnejšie. Odporúča sa, aby ich odstraňoval odborník, v tomto prípade kozmetička a v žiadnom prípade by ste si ich nemali vytláčať sami. Viete si tak napáchať ešte väčšiu škodu. Existuje však možnosť ako pleti dopomôcť - a to prevencia. 

Prečítajte si: Opaľovacie krémy na tvár: Ak si nechcete zbytočne pridávať roky, nesmiete prehliadnuť tento fakt

Exfoliácia ako základ 

Retinoidy bývajú skvelým pomocníkom pre každý typ pleti. Pozor, ak patríte k ľuďom, ktorí majú mimoriadne citlivú pleť, začínajte s nimi opatrne. Namiesto chemického peelingu, ktorý pleť exfoliuje - a tým pádom aj šetrne zbaví starej koži náchylnej aj na mílie, vyskúšajte iné kyseliny. Odporúča sa napríklad kyselina mliečna, ktorá v kombinácii s PHA kyselinami dokáže odstrániť aj existujúce mílie. Samozrejme, pravidelným užívaním.

Chráňte vašu pleť 

Nečistá pleť, na ktorej sa usádza pot, ale aj prehnané opaľovanie tváre, kedy nám ''hrubne'' pokožka. Aj to sú faktory, ktoré napomáhajú drobným vyrážkam v usadzovaní na našej tvári, a tak je najefektívnejším riešením toho správna starostlivosť o pleť. V tomto prípade zbystrite pozornosť najmä čo sa týka krémov. Malo by ísť o prípravky, ktoré neupchávajú pleť a doprajú jej priestor na dýchanie. Vyhýbajte sa komedogénnym zložkám - silikónom, tukom či syntetickým látkam.

Neprehliadnite: Potí sa nielen naše telo, ale aj naša tvár. Vyčistite si ju bez toho, aby ste jej na slnku ešte viac ublížili

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe