Presunúť na hlavný obsah

Zachráňte nešťastný vzťah. Tieto tipy vám pomôžu rozprúdiť vášeň

Partnerské vzťahy

Aj tá najzamilovanejšia dvojica na svete sa jedného dňa stretne s pocitom, že láska, na ktorej bol postavený vzťah, upadá. Nie je to nič nezvyčajné, no dá sa tomu predísť?

Odborníci sa zhodujú na tom, že v každom období vzťahu sa vyskytne moment, kedy budeme na pochybách. Neznačí to hneď rozchod či v horšom prípade rozvod, ale minimálne akési opadnutie, ochladnutie pocitov, ktoré vedie k nekomfortu. To môže byť spúšťačom nepochopenia a neskôr aj hádok, ktoré môžu byť predsa len dôvodom rozchodu. 

Práve preto je podľa viacerých psychológov potrebné toto obdobie podchytiť a zameriať sa na racionálnu stránku vzťahu. V praxi to znamená, že emócie, ktoré nie sú momentálne tak výrazné, necháte v ústraní a budete sa riadiť vašim rozumom. 

Prečítajte si: Pohľad mužov na ženskú krásu: Čo ich priťahuje a naopak nevedia vystáť?

Čas len pre vás dvoch 

Nie taký ten, ktorý trávite s rodinou či s inými priateľmi. Ideálne ani ten, ktorý trávite spolu doma pri televízore. Vyrazte si spolu na miesto, ktoré má pre vás zvláštnu symboliku alebo naopak na miesto, kde ste už dlhšie túžili ísť. Či už je to reštaurácia, destinácia, divadlo alebo futbalový zápas - vyberte sa niekde, kde sa budete opäť cítiť ako plnohodnotný pár. 

Krok dopredu 

Občas, keď tápame na jednom mieste, je to znamenie toho, že sa potrebujeme posunúť ďalej. Ak máte pocit, že vám to vo vzťahu nefunguje, zamyslite sa nad tým, či od toho podvedome neočakávate o čosi viac. Iné riešenie, než odkomunikovať so svojou polovičkou očakávania a možnosť posunúť svoj vzťah dopredu, zrejme neexistuje. 

Ak ste už v manželstve a máte za sebou všetky kroky, ktoré ste ako dvojica podľa pravidiel spoločnosti absolvovať mali, zamyslite sa nad svojimi snami. Každý pár by mal mať svoj pomyselný to-do list, ktorý si pomaly, no isto, začne plniť. Ak nemáte, tak šup do toho! Dokáže vám totiž do vzťahu dodať iskru.

Konverzácia ako riešenie 

Niektoré veci vyžadujú čas a je samozrejmé, že sme z času na čas na pochybách. Najrýchlejším a najúčinnejším spôsobom, ako sa ich zbaviť, je komunikovať. Sadnite si so svojím partnerom a otvorene sa porozprávajte o tom, ako vnímate budúcnosť, ale aj o tom, ako sa mu darí práci či ako sa v skutočnosti cíti. Pozor, je mimoriadne dôležité, aby ste tieto konverzácie nesílili a rozprávali sa len vtedy, keď na to bude vhodná príležitosť. 

Neprehliadnite: Tajné priznania mužov. Č9m si ženy dokážu získať ich pozornosť?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe