Presunúť na hlavný obsah

Kapela Pussycat dolls bola kedysi legendárnou. Čo dnes robia jej členky?

Zahraničné celebrity

Neexistoval chlap, ktorý by sa za nimi neobzrel a zrejme ani žena, ktorá by si nespievala ich pesničky. Aj keď Pussycat dolls nepôsobili na hudobnej scéne dlho, získali si milióny fanúšikov.

Začiatok dievčenskej kapely, ktorú si do dnešného dňa všetci pamätajú najmä vďaka sexi videoklipom a vystúpeniam, nebol až tak spätý s hudbou, práve naopak. Americká kapela totiž vznikla na podnet choreografky venujúcej sa burlesque (pozn. redaktora, tiež známe ako sexi tanečné umenie spájajúce niekoľko performatívnych prvkov) Robin Antin. Tá sa rozhodla dať dokopy šesť žien, ktoré tento typ umenia ovládali a právom sa tak považuje za tú, ktorá legendárne ''mačičky'' dala dokopy. 

Kapela Pussycat dolls na úspech dlho nečakala. Už so svojím debutovým singlom prerazili a vyplnili dieru na trhu. Žiadna zo ženských skupín totiž neponúkala to, čo ony - spojenie spevu a sexi kostýmov, ktoré predvádzali zmyselnými pohybmi. Už dva roky po založení kapely sa radili medzi najvyhľadávanejšie hudobné zoskupenia. Skladby Don't Cha, When I Grow Up alebo Jai Ho! si vyslúžili milióny predaných nosičov a zároveň koncertov po celom svete. 

Prečítajte si: Nielen ženy, ale aj muži majú právo starať sa o seba. Harry Styles otvorene o líčení a móde

Žiarlivosť a rozpad kapely

Je otázne, prečo sa šesť priateliek rozhodlo kariéru v kapele ukončiť. Aj keď viaceré členky oficiálne prehlásili, že sa chcú sústrediť na vlastnú sólo dráhu, pravdou je, že pri frontmanke Nicole nedostávali veľa priestoru. V každom klipe bola nielenže najvýraznejšou postavou, ale zároveň bol najmohutnejší aj jej hlas. Ako jediná zo šestice speváčok bola tiež známa pod vlastným menom. Málokto venoval pozornosť aj jej ''gardé'' ako zvyšné speváčky často oslovovali. 

Nicole Scherzinger 

Rozpad kapely neublížil frontmanke, práve naopak. Aj keď Nicole už nie je aktívnou speváčkou, neustále pôsobí v televízii - či už ako hosť alebo porotkyňa súťaží. Pozornosť na seba púta aj na sociálnych sieťach, kde ju k dnešnému dňu sleduje takmer 5 miliónov ľudí.

Carmit Bachar

Najstaršia členka kapely, dnes už 46-ročná Carmit, sa síce po rozpade kapely priznala, že má v pláne ísť sólovou cestou, no prvý singel vydala až dlhé roky po tom, čo Pussycat dolls oznámili svoj koniec - a to v roku 2017. Dnes je v prvom rade spokojnou manželkou a mamou. 

Ashley Roberts

Pôvabná blondína sa síce po rozpade kapely zo sveta šoubiznisu nevytratila, no dieru do hudobného sveta rozhodne nespravila. Diváci ju však mali možnosť vidieť v niekoľkých šou. Jej sólový album Butterfly Effect vyšiel krátko po rozpade, no odvtedy sa ku mikrofónu nevrátila. 

Jessica Lynn Sutta

Jessica sa ako jediná z členiek do dnešného dňa aktívne venuje hudbe, aj keď jej skladby nemajú taký dopad ako tie, ktoré spievala ako členka kapely. 39-ročná speváčka je naďalej verná svojmu imidžu. 

Kimberly Wyatt

39-ročná Kimberly taktiež ťaží zo svojej slávy a ako speváčku ju zrejme už nikdy neuvidíme. Pred šiestimi rokmi sa objavila ako súťažiaca v šou Varíme s celebritami, ktorú vyhrala. Viac než na spev sa však momentálne sústredí na tanec.

Melody Thornton

Napriek tomu, že bola Melody hneď po Nicole najvýraznejšou speváčkou skupiny, svoju sólo kariéru rozbehla poriadne neskoro. Prvý album, v ktorom predstavila intenzitu svojho hlasu a vlastné skladby vyšiel totiž len pred rokom. Lepšie neskoro ako nikdy!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe