Presunúť na hlavný obsah

Shakira a jej mladistvý vzhľad. Ako si ho aj po rokoch udržuje?

Zahraničné celebrity

Na hudobnej scéne sa objavila už pred 20-timi rokmi, no do dnešného dňa vyzerá rovnako. Je to vôbec možné?

O tom, že sa chce stať speváčkou, mala Shakira jasno už vo svojom detstve. V čase, keď vo svojej rodnej Kolumbii vydala prvý album, mala totiž len 13 rokov. Aj keď vtedy nezožala veľký úspech a jej prvotina sa neumiestnila ani v miestnej hitparáde, spevu ostala naďalej verná. O päť rokov na to sa na scénu vrátila s ďalším album, ktorý bol už opakom toho prvého - a Shakira sa začala dostávať do povedomia. Mladej latino popovej dive sa podarilo vystúpiť na Latin Grammy, čím si otvorila dvere do sveta šoubiznisu. Vo veku 22 rokov si ju všimlo aj samotné MTV, ktoré jej ponúklo spoluprácu. 

Svojho latino imidžu sa nevzdala ani po vstupe do Spojených štátov a napriek tomu, že začala spievať aj po anglicky, jej skladby a hudobné videoklipy boli označované za najvýraznejšie latino skladby. Shakira sa stala zo dňa na deň ikonou, ktorú každý poznal najmä kvôli kučeravej blond hrive a krúživým pohybom. Táto vlna jej však vydržala len päť rokov, keď sa zrazu latino stalo ''nepopulárne''. Speváčka takmer upadla do zabudnutia.

Slávny comeback

Na scénu sa jej podarilo vrátiť až v roku 2012, kedy svoj štýl o čosi obohatila a ponúkla fanúšikom viac než klasické latino. Pozornosť si získala najmä futbalovou skladbou Waka Waka, ktorá sa jej zdá sa, zdala osudnou. Práve pri natáčaní videoklipu totiž spoznala futbalistu Piquého, ktorý si od nej hneď vypýtal telefónne číslo. „Shakira bola v dejisku šampionátu skôr ako reprezentácie, tak som jej napísal s tým, aké je tam počasie. Čakal som strohú odpoveď, no ona mi napísala litániu, a tak trochu som si pomyslel, aká je zvláštna,'' prezradil retrospektívne dnes už jej manžel Piqué. Na to, aby sa s ňou stretol, musel jeho tím vyhrať - čo sa aj stalo. V teň deň podľa jeho slov nevyhral len titul, ale aj lásku svojho života. 

Aj keď je Shakira presne o 10 rokov staršia (pozn. redaktora, obidvaja sa narodili v rovnaký deň, s rozdielom rokov), málokto by to pri pohľade na rodičov dvoch synčekov tipoval. Kolumbijská speváčka sa udržuje v skvelej kondícií, začo nepochybne vďačí aj svojim génom. To však, ako sama priznala, nie je jediné.

„Využívam najmä vitamín C, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu,'' prezradila pre Glamour a dodala, že povinnou jazdou je aj SPF, bez ktorého si nevie predstaviť už ani len výjsť z domu. Pravidelná starostlivosť je niečo, na čo nedá dopustiť a bez spomínanej ingrediencie si nevie predstaviť ani len deň. 

Neprehliadnite: Vizážistka, ktorá stojí za svadobnými lookmi kráľovských neviest a supermodeliek: Toto sú jej tajomstvá krásy