Presunúť na hlavný obsah

Ak zmeníte tieto 3 veci, zbavíte sa pórov a akné navždy: Doutzen Kroes si sama prešla peklom, skúste jej recept

Zahraničné celebrity

Aj ikonické ženy, ktoré všetky obdivujeme, mávajú chybičky krásy. Dôkazom toho je aj nádherná Doutzen Kroes, ktorá o svojich nedostatkoch otvorene hovorí. A prináša tipy, ako sa môžete napríklad problematickej pleti natrvalo zbaviť.

Holandskú krásku asi väčšina z nás, pozná hlavne ako anjelika z Victoria's Secret. No a o tejto žene, by veru na prvý pohľad ,málokto povedal, že je už mamou. Vyzerá totiž absolútne božsky. Aj ona si však prešla náročnejšími obdobiami a jej pleť nevyzerala vždy tak bezchybne ako je to dnes. 

"Roky som bojovala s akné. Trápili ma zapálené komedóny, začervenanie pokožky, nezrovnalosti na pleti. A trvalo to veľmi dlhé obdobie. Používala som kvalitné a nie práve najlacnejšie prípravky, no požadovaný efekt sa nejako nedostavoval. Až raz mi moja kolegyňa povedala, nech na to idem zvnútra. A ja som dala na ňu," prezradila pre americký Vogue. 

1. Zabudnite na cukor

Ak bojujete s akné, drobnými vráskami a máte po tridsiatke, je čas skúsiť život bez cukru. Je dokázané, že cukor v našom tele pôsobí skôr pro-zápalovo a áno, môže byť príčinou vzniku akné. Už len ak na 10 dní znížite jeho príjem, uvidíte na pleti výsledky a po mesiaci je efekt naozaj skvelý. 

Rozobrala som si to, čo jem najčastejšie. Okrem cukru som vylúčila aj mliečne výrobky a jedlá z pšenice. A verte, či nie, konečne som sa dopracovala k pleti po akej som túžila." 

Pokožka bude už po týždni žiarivejšia, hladšia a dokonca aj kruhy pod očami budú oveľa menej výrazné. 

2. Jedálniček podporte dostatkom mastných kyselín v prirodzenej forme

Mastné kyseliny sú pri ceste za vytúženou alabastrovou pleťou nevyhnutné. Posilňujú totiž štruktúru a aj elasticitu pokožky. Navyše pomáhajú eliminovať zápalové procesy. Najviac ich samozrejme nájdete v rybom tuku. Pravidelne jedzte lososa, pstruha, či olejnaté ovocie ako je napríklad papája. 

"Sama som zistila, že strava je kľúčová. To, čo tvorí váš jedálniček sa skrátka podpisuje na vašej pleti. Rovnako ako by ste mali vynechávať cukor, treba jedálniček obohacovať o prospešné látky. U mňa to bola celkom dlhá cesta, kým som to pochopila, preto neurobte rovnakú chybu."

3. Beauty rutinu podporte Gua Sha kameňmi

Kamene Gua Sha sú beauty pomôcka  používaná na uvoľnenie napätia, "skulpovanie" pokožky a zvýšenie cirkulácie. Tradične sú vyrobené z nefritu alebo kremeňa a majú dodať pokožke vypnutý vzhľad, vďaka výraznejším lícnym kostiam a “odfúknutým“ lícam. Pravidelné používanie môže tiež výrazne znížiť viditelnosť vačkov pod očami. Rovnako zmierňujú svalové napätie a zatnutú čeľusť, vďaka čomu ma tvár viac definovaný tvar.

"Musím priznať, že odkedy si robím takúto ručnú masáž aspoň 4krát do týždňa, nemám problém s tým, že by moja tvár bola nafúknutá, alebo pôsobila zavodneným dojmom. Naozaj to prináša výsledky a tvár to celkovo prežiari. "

Mnoho žien si svoje Gua Sha kamene dáva do chladničky a pomocou chladu a tlaku si ráno zmiernia opuchy pod očami a prebudia svoju tvár zvýšenou cirkuláciou. A na tento trik nedá dopustiť ani Doutzen.

Prečítajte si: Prezidentský pár snov? Príbeh lásky Jill a Joea Bidenových chytá za srdce

Okrem toho sa venujte svoje rodine, robte veci, ktoré vám robia radosť a to prejaví sa to aj na vašej vonkajšej kráse. Vnútorný balance a harmóniu, totiž ničím nevyvážite. Ani perfektnou stravou a kozmetikou. Eliminujte stres, skúste sa občas nad niečim povzniesť a robte veci, ktoré milujete. 

"Odkedy som mamou, všetci mi hovoria, že žiarim a cítim to tak aj sama. Mám pocit, že som potrebná, dôležitá a cítim sa aj oveľa sebavedomejšie a krajšie ako kedykoľvek predtým."

Prečítajte si: Nielen ženy, ale aj muži majú právo starať sa o seba. Harry Styles otvorene o líčení a móde

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe