Presunúť na hlavný obsah

Mohli by ste byť oficiálne obvinený z nelegálneho stravovania? Toto je 10 najzvláštnejších potravinových zákonov vo svete

Lifestyle

Zákaz konzumácie kečupu vo francúzskych školách či zákaz predaja a konzumácie žuvačiek v Singapure a ďalšie... Počuli ste už o takýchto absurdných potravinových zákonoch? V ktorých krajinách sa s nimi stretnete?

Koľko ľudí, toľko chutí a koľko krajín, toľko rôznych názorov na stravovanie a pitie. Niektoré z nich sú však až absurdné, dokonca hlúpe. V ktorých krajinách si treba dávať skutočne pozor? 

Kečup? Určite nie...

Kde? Vo Francúzsku. Je všeobecne známe napr. už len z hodín dejepisu, že Francúzi a Američania sa veľmi nemusia. Francúzsko svoju antipatiu pretavilo aj do stravovania a na francúzskych školách preto zakázalo konzumovať kečup. Prečo? Pretože ide predsa o typický americký produkt. 

S potravou sa s vtákmi nedeľte...  

Keď už je reč o Amerike... Vedeli ste, že v jednom z jej známych miest, San Franciscu, je zakázané kŕmenie vtákov v parkoch? Ľudia, ktorí si chcú v tomto meste posedieť na lavičke v parku a popritom sa podeliť trebárs o svoju žemľu s vtákmi, dostanú bez milosti pokutu. 

Mohlo by vás zaujímať: EÚ zaviedla nové energetické štítky: S novými spotrebičmi môžete ušetriť

Odložte ten príbor!

Takí Gruzínci sú na svoje jedlo skutočne hrdí... Pomysleli by ste si, že etiketa ide s ich jedlom ruka v ruke. Opak je pravdou... Aspoň čo sa týka jedenia vyprážaného kuracieho mäsa vidličkou... Ostávajú verní starým dobrým rukám. 

Najlepšie pohostinstvo na svete

Tak v tejto krajine, konkrétne v Dánsku, sa večne nespokojným zákazníkom asi bude páčiť... Podľa dánskeho zákona nie sú hostia povinní zaplatiť za svoje jedlo a pitie pokiaľ sa nectia skutočne plní a spokojní. 

Zmrzlina z Florencie na Instagrame? Nerobte to!

Predstavte si, že ste na dovolenke v prekrásnom starobylom talianskom meste Florencia. Chcete si zapózovať so svojou gelato na fotografii, ktorú postnete na Instagrame... No nerobte to! Porušíte totiž jeden z dôležitých florentských zákonov... 

Čítajte tiež: Intenzívna summer sezóna: Dovolenka v bezpečí sa stáva nevyhnutnosťou, ktoré krajiny môžete bez strachu navštíviť?

Ramadán všetci bez výnimky 

Pozor na to, v akom čase sa rozhodnete urobiť si dovolenku v Dubaji. V roku 2011 totiž dubajské úrady vydali zákon, podľa ktorého všetci cudzinci cestujúci do Spojených arabských emirátov počas ich ramadánu, musia byť ohľaduplní k miestnym zákonom a zvyklostiam. To znamená, že počas dňa nesmú jesť, piť ani fajčiť.... 

Objednať pizzu pre človeka, ktorý nie je doma, je risk 

Vráťme sa ešte do Ameriky.... Konkrétne do štátu Louisiana. Ak by ste sa práve tu rozhodli, že prekvapíte priateľa/priateľku alebo iného človeka tým, že mu objednáte pizzu na jeho adresu a on nebude doma, môže vám byť uložená pokuta vo výške až 500 dolárov. 

Najdrahšia žuvačka na svete by bola... 

Každý sme už asi raz vypľuli žuvačku na okraj cesty... Ak toto však urobíte v Thajsku, bude vám účtovaná pokuta vo výške 600 dolárov. Singapur ešte pritvrdil a konzumáciu ako aj samotný predaj žuvačiek úplne zakázal. 

Neprehliadnite: Leto v roku 2021 bude mať iné pravidlá ako sme boli zvyknutí: Oplatí sa vyberať dovolenku v predstihu?

Pozor na to koľko pohárov vína si doprajete

Nie, nejde o kalórie... V Bolívii ide o toto... V meste La Paz, kde sídli aj vláda, majú vydaté ženy dovolené vypiť len jeden pohár vína pri akejkoľvek príležitosti, aby sa vyhli pokušeniu flirtovať s iným mužom okrem svojho zákonitého... Nuž, feministky by povedali sexistické... Mužov sa totiž tento zákaz netýka.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe