Presunúť na hlavný obsah

Úspešný seriál Succession: Sú predlohou klebety o bohatej rodine mediálneho magnáta Ruperta Murdocha?

Lifestyle

Potom, čo minulý rok stanica BBC Two odvysielala dokument The Rise of the Murdoch Dynasty, sa začalo polemizovať, či je obľúbený seriál súčasnosti, Succession, založený na skutočnosti a vychádza z klebiet o bohatej rodine mediálneho magnáta Ruperta Murdocha.

Príbeh o bohatej rodine s mediálnym vplyvom a množstvom problémov

Pre nezainteresovaných, Succession je súčasný obľúbený seriál, ktorý sa vracia už s treťou sériou na HBO. Dramaticko-satirický príbeh v réžii Jesseho Armstronga rozpráva o bohatej rodine Royovcov, ktorí vlastnia mediálny konglomerát Waystar Royco. Na jeho čele stojí biznisová legenda Logan Roy v podaní Briana Coxa. Ten sa postupe pripravuje na to, že odíde do dôchodku a vedenie korporátu chce prenechať svojmu synovi Kendallovi, ktorého hrá Jeremy Strog. Na poslednú chvíľu zmení názor, výsledkom čoho je, že sa Kendall vzbúri. Dej seriálu sa točí okolo právnych a firemných diskusií a problémov, do ktorých sú zakomponovaní ďalší členovia bohatej a vplyvnej rodiny. O drámu, zápletky a prekvapivé vyústenia teda nie je núdza.

Mohlo by vás zaujímať: Televízny seriál, ktorý si podmanil celý svet. Novinka Squid Game láka k obrazovkám všetky vekové kategórie

Dokument, ktorý vyvolal špekulácie

Až do minulého roka sa nikto nezamýšľal nad tým, nakoľko vychádza seriál zo skutočných osôb, situácií, skutočností. No po vzhliadnutí dokumentu BBC Two, The Rise of the Murdoch Dynasty, sa vynorili otázniky o podobnosti seriálovej rodiny s rodinou austrálskeho mediálneho magnáta Ruperta Murdocha.

Okrem dokumentu  niekoľko ďalších indícií

Okrem dokumentu však podľa portálu graziadaily.co.uk existuje aj niekoľko ďalších indícií, ktoré nás môžu viesť týmto smerom. Rupert Murdoch je ešte aj v 90-tke hlavou globálneho mediálneho impéria a snaží sa stále expandovať rovnako ako seriálový Logan Roy. Rupert má 6 detí, takže až 6 dedičov -  Lachlan,  James, Elisabeth, Grace Helen, Chloe, Prudence. Škótsky Logan Roy má štyri deti - Connora, Kendalla, Shiva a Romana. Takže istá zhoda tu je. V Succession má Connor inú matku ako jeho ďalší traja súrodenci - a Prudence, najstaršia dcéra Ruperta Murdocha, je jeho dcérou z prvého manželstva s Patriciou Bookerovou. Prudence aj seriálový Connor sa vyhýbajú rodinnému podniku. James Murdoch a seriálový Roman Roy sú zase považovaní za nepoctivejších členov rodín. A množstvo ďalších podobností.

Čítajte tiež: Nový seriál chce odhaliť tajomstvá ikonickej Audrey Hepburn. Aká bola pôvabná herečka so slovenskými koreňmi?

Existuje množstvo inšpiratívnych nástupníckych príbehov

Seriál Succession je aj nie je skutočne inšpirovaný životom a prácou Ruperta Murdocha. „Všeobecne sa uvádza, že tvorca seriálu Armstrong napísal nevyprodukované filmové scenáre o Rupertovi Murdochovi a jeho rodine, ale celkovo hovorí, že sa inšpirovali z mnohých miest,“ píše spomínaný portál graziadaily.co.uk. V rozhovore pre Variety Armostrong zase povedal na margo týchto špekulácií: „Toto je fiktívna rodina... Existuje množstvo nástupníckych príbehov, z ktorých je možné čerpať. Chceli sme čerpať zo všetkých dobrých a bohatých príbehov, ktoré existujú o nástupníctve, o médiách a vysokej politike.“ Nuž, tak či onak sa nedá seriálu uprieť, že je skutočne napínavý a originálny.

Neprehliadnite: Seriál z produkcie HBO Manifest: Príbeh o cestovaní v čase, ale aj láske, sa oplatí vidieť

Pozrite si trailer k tretej sérii seriálu Succession, ktorá mala premiéru len nedávno 17. októbra.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe