Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Najlepšie televízne seriály, ktoré sa oplatí sledovať túto jeseň

Lifestyle

Dlhé jesenné večery sa blížia a jednou z možností ako si ich spríjemniť je aj sledovanie seriálov. Nechajte sa inšpirovať tými najlepšími od The Help, cez Succession až po Landscapers. V zozname nájdete celkom nové, ale aj obľúbené pokračovania.

The Help

Britská herečka Jodie Comer sa predstaví v celkom novom seriáli Channel 4, The Help. Dej seriálu sa odohráva vo fiktívnom opatrovateľskom domove na jar v roku 2020 v Liverpoole. Jodie ako Sarah je opatrovateľkou, ktorej puto s pacientom Tonym, trpiacim Alzheimerom, je silne testované vzhľadom na začínajúcu pandémiu koronavírusu. Cíti sa zahnaná do kúta a hľadá cestu von. Seriál teda sledoval aktuálnu situáciu. Premiéru mal nedávno, 16. septembra. 

Manhunt: The Night Stalker 

Seriál Manhunt: The Night Stalker pokračuje túto jeseň druhou sériou. Premiéru mal tiež nedávno, 20. septembra na ITV. Aj v aktuálnej sérii sa predstaví v hlavnej úlohe herec Martin Clunes ako bývalý vrchný inšpektor londýnskej metropolitnej polície Colin Sutton. Prenasleduje známeho sériového zlodeja a násilníka, ktorý počas svojho 17-ročného vyčíňania zanechal v južnom Londýne život v strachu. 

Mohlo by vás zaujímať: Veľký návrat Seleny Gomez na televízne obrazovky: V novom seriáli HULU si zahrá po boku hviezdy komédie Stevea Martina

Dear White People

Seriál Dear White People nie je tiež nováčikom, pokračuje už dokonca 4. sériou. Pre tých, ktorý seriál ešte nezaregistrovali, ide o americký komediálno-dramatický seriál na Netflixe s naplánovanou premiérou aktuálnej série na 22. september. Dej sleduje niekoľko čiernych vysokoškolákov v inštitúcii Ivy League a dotýka sa moderných rasových vzťahov. Jeho predlohou bol rovnomenný film z roku 2014. 

Midnight Mass

Nový seriál Midnight Mass rozpráva príbeh o malej izolovanej komunite, ktorá sa rozdelí návratom zneucteného mladého muža a charizmatického kňaza. Premiéru mal tento nadprirodzený hororový seriál  v réžii Mikeho Flanagana 21. septembra na Netflixe

Maid

Seriál Maid sleduje osud slobodnej matky Alex v podaní herečky Margaret Qualley, ktorá zápasí s chudobou potom, čo opustila násilníckeho partnera. Začína pracovať ako slúžka, aby uživila seba a svoju dcéru Maddy. V role ďalšej matky sa predstaví známa herečka Andie MacDowell. Seriál uvidíte v premiére 1. októbra na Netflixe. 

Čítajte tiež: Seriál Emily in Paris sa o chvíľu dočká pokračovania. Tvorcovia prezradili, čoho sa budú v ďalšej sérii držať

You

Seriál You pokračuje už treťou sériou a ide o psychologický trilerový seriál stanice Lifetime. Premiéru bude mať táto séria 15. októbra tiež na Netflixe. Uvidíte v nej pokračovanie príbehu Joe a Love, ktorí sú teraz manželmi a vychovávajú svoje dieťa v Kalifornii. Joe je teraz oddaným manželom a otcom, avšak má obavy z impulzívnosti svojej ženy Love. Z nej a z tej ženy od vedľa...

 

Succession

Na televízne obrazovky sa vracia aj americký satiricko-dramatický seriál Succession so svojou treťou sériou, ktorú vytvoril Jesse Armstrong. Dráma v hlavnej roli s Brianom Coxom sleduje dianie po rozpade rodinnej dynastie, keď ich patriarcha odmieta pomenovať nástupcu. V centre pozornosti budú opäť podnikové bitky, napätie aj boj o moc. Premiéra je naplánovaná na 17. októbra na HBO. 

Ridley Road

Seriál Ridley Road rozpráva príbeh z roku 1962 o 22-ročnej Vivien Epstein, ktorá prichádza do Londýna z Manchestru po smrti svojho otca. Tam nasleduje svojho milenca do nebezpečenstva, pričom on je chytený a Vivien sa ocitne v utajení po boku nacistov, aby zachránila nielen jeho, ale aj svoju krajinu v ohrození. Seriál bude mať premiéru na BBC 3. októbra. 

Angela Black

Angela, ktorú hrá herečka Joanne Froggatt, je uväznená vo vzťahu, ktorému nemôže uniknúť. Navonok vyzerá jej život na predmestí Londýna vo veľkom dome ako idylka. Má synov a charizmatického manžela Olivera. Všetko je však lož, Angela je obeťou domáceho násilia. Seriál Angela Black bude vysielať britská ITV a premiéra je naplánovaná na 26. októbra. Trailer však ešte nie je zverejnený. 

Neprehliadnite: Natáčanie seriálu The Crown je už v plnom prúde. Dychberúca podoba Diany a Charlesa fanúšikov prekvapila

Landscapers

V hlavnej role seriálu Landscapers sa objaví Olivia Colman známa aj svojou rolou v seriáli The Crown, kde stvárnila kráľovnú Alžbetu v stredných rokoch. Tentoraz si zahrá Susan, ktorá sa ocitne uprostred skutočného zločinu. Seriál sleduje skutočné udalosti vraždy dvoch obyvateľov Nottinghamu, Williama a Patricie Wycherleyových z roku 1998. Premiéra seriálu sa uskutoční na HBO. Presný dátum ani trailer k tomuto seriálu ešte nie sú známe.  

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe