Presunúť na hlavný obsah

Návrat seriálu Gossip Girl: Nový New York, ale aj to, ako sa zmenili sociálne médiá za uplynulé roky

Lifestyle

Gossip Girl je späť! Podľa tvorcov sa vraj môžeme tešiť na kombináciu obľúbených seriálov Downton Abbey a Big Little Lies. Bude oživenejší, grafickejší, odohrávajúci sa v rovnakom prostredí strednej školy, len z iného uhľa pohľadu.

Niečo ako Downton Abbey a Big Little Lies spolu 

Gossip Girl sa reštartuje v novom šate vďaka HBO Max. Pôvodný obľúbený americký seriál z prostredia mladej newyorskej smotánky sa skončil v roku 2012 a hoci Blake Lively ako Serena a Leighton Meester ako Blair majú u nás špeciálne miesto, tešíme sa aj na nový seriál. Na jeho oživení sa totiž budú znova podieľať tvorcovia pôvodného príbehu, Josh Schwartz, Stephanie Savage aj výkonný producent Joshua (Josh) Safran. Ten pre Variety odhalil aj koncept nového seriálu, ktorý si predstavuje ako kombináciu dvoch obľúbených seriálov súčasnosti ako sú Downton Abbey, čo je dobový dramatický seriál HBO a Big Little Lies. Seriál predstaví celkom nových hercov, nový New York aj zmeny, ktorými prešli sociálne médiá za uplynulé roky. Prvá časť mala premiéru nedávno, 8. júla a čaká nás spolu 10 epizód. 

Mohlo by vás zaujímať: Pamätáte sa na seriál Alias? Netflix vráti špionážnu dvojicu otca a dcéry späť na televízne obrazovky

Noví herci s drsnejším jazykom v štipľavých scénach  

Hlavnými postavami budú podľa informácií Glamour magazínu aj tieto... Zoya (Whitney Peak), nováčik zo strednej triedy, ktorá sa dostane na prestížnu strednú školu podobne ako postava blízka Danovi Humphreymu v pôvodom seriáli.

Emily Alyn Lind bude hrať Audrey, bohatú študentku Constance Billard, ktorej matka je návrhárkou. Audreyiným najlepším priateľom je dospievajúci influencer Julien (Jordan Alexander). Eli Brown vystupuje ako bohatý Nemec Obie a Thomas Doherty hrá Maxa, ktorý sa javí ako paralela Chucka Bassa pre rok 2021. Redaktorka a módna blogerka Tavi Gevinson hrá zase Kate Kellerovú, znepokojenú učiteľku. Tvorcovia sľubujú, že sa dočkáme v ich podaní ostrejšieho jazyka aj štipľavých scén. 

 

Návrat na Constance Billiard 

Výkonný producent Safran odhalil, že prostredie seriálu ostáva nezmenené. Dej sa bude točiť okolo bohatých tínedžerov z New Yorku, ktorí navštevujú prestížnu strednú školu Constance Billiard tak ako tí pred nimi. Tiež prezradil, že stále ide o rovnaký príbeh len z iného uhľa pohľadu. 

Čítajte tiež: Seriálový hit Netflixu z prostredia Londýna v 19. storočí: Bridgerton sa dočkal druhej série

Na pôvodné postavy sa bude spomínať 

Seriál sa bude odohrávať len pár rokov od skončenia pôvodného. Nové postavy v seriáli dokonca budú spomínať na tie pôvodné, ktoré stále žijú v New Yorku. Takže Safran pripúšťa, že by bolo celkom príhodné, keby sa raz v pokračovaní tohto obľúbeného príbehu znova objavili. Ako sám povedal, bolo by zaujímavé ako sa majú a čomu sa venujú po rokoch. 

Prekvapivý zvrat  aj odhalené meno Gossip Girl 

Safran tiež prezradil pre Cosmopolitan , že nový seriál bude mať skutočne neočakávaný zvrat. Samozrejme neprezradil aký konkrétne, či čoho alebo koho sa bude týkať. Tiež uviedol, že meno Gossip Girl bude odhalené už v prvej sérii na rozdiel od pôvodného seriálu a nebude „úradovať“ len prostredníctvom blogu. Vďaka súčasným sociálnym médiám bude mať oveľa väčší záber intrigovania. 

Neprehliadnite: Tie najlepšie seriály všetkých čias, ktoré musí vidieť každá žena

Kristen Bell vždy bola a bude hlasom Gossip Girl 

Hoci všetci dnes už vieme, že pôvodným tajomným blogerom, Gossip Girl, bol nakoniec Dan Humphrey, osamelý chlapec, svoj hlas prenechal žene, herečke Kristen Bell. Tvorcovia potvrdili, že Kristen Bell vždy bola a vždy bude hlasom Gossip Girl. 

VIDEO: Pozrite si trailer k rebootu seriálu Gossip Girl tu

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe