Presunúť na hlavný obsah

The Crown prichádza s 5. sériou, ktorá nebude posledná: Očakáva sa zákulisie rozvodu princeznej Diany a jej koniec

Lifestyle

Obľúbený a kontroverzný seriál Netflixu The Crown (Koruna) prichádza s piatou sériou príbehov o kráľovskej rodine. Uvidíte vraj nielen veľa dramatických dobových udalostí, ale aj nových hercov.

Špekulácie o piatej sérii ako poslednej sa nepotvrdili 

Ak ste doteraz nesledovali seriál Netflixu The Crown, mali by ste s tým začať. Seriál prichádza už s piatou sériou, ktorá sa začala nakrúcať ešte len toto leto v štúdii Elstree. Hoci sa v médiách objavili špekulácie, že piata séria je posledná, ako informuje magazín Glamour, v roku 2016 Netflix potvrdil, že historický dramatický seriál Petera Morgana bude mať až 6 sérií. Každá bude symbolizovať jedno desaťročie vlády kráľovskej rodiny ako objasnil obsahový manažér Netflixu Ted Sarandos pre Hollywood Reporter. Dátum premiéry je však nateraz  neznámy. 

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovskú rodinu prenasleduje jeden škandál za druhým: Má princ Charles okrem Williama a Harryho ešte nemanželského syna?

Čo sa od príbehu piatej série očakáva? 

Tvorcovia piatej série seriálu nepotvrdili ani hlavnú dejovú líniu príbehu. To, čo vieme, je, že štvrtá séria sa skončila príbehovo v roku 1990, keď Margaret Tchatcher „odstúpila“ z postu premiérky. Tú hrala Gillian Anderson. Takže sa prirodzene očakáva, že piata séria bude stvárňovať 90. roky. Vzhľadom na kráľovskú rodinu boli tieto roky skutočne bohaté na udalosti. Ako magazín informuje ďalej, očakáva sa vykreslenie vlády Johna Majora, vtedajšieho premiéra, oznámenie rozchodu princeznej Diany a princa Charlesa ako aj ich rozvodu. Mohli by sme tiež vidieť príchod Tonyho Blaira a jeho rodiny na Downing Street 10. Tiež sa odhaduje, že piata séria sa skončí rokom 1997, keď princezná Diana tragicky zahynula pri autonehode v Paríži. 

Čítajte tiež: Štvrtá séria The Crown na Netflixe: Milostný trojuholník a zďaleka nie rozprávkový život Diany, ktorý by ste nechceli

Nové aj zmenené kľúčové postavy 

Netflix na svojom Twitteri ohlásil obsadenie hneď niekoľkých nových kľúčových postáv piatej sérii The Crown. Prvou bude vtedajší konzervatívny predseda vlády Veľkej Británie John Major. Stvárni ho Johny Lee Miller, ktorý si zahral po boku Ewana McGregora v kultovom filme Trainspotting.

V roli princa Philipa vystrieda Tobiasa Menziesa zase Jonathan Pryce, ktorý si zahral aj vo filme Hry o tróny. Po Claire Foy v prvej a druhej sérii a po Olivii Colman v ďalších dvoch sa dočkáme aj novej- staršej kráľovnej Alžbety, ktorou bude Imelda Staunton známa vďaka úlohe Lady Bagshawe v opátstve Downton Abbey. Herečku vymenili, aby nemusela produkcia pristúpiť na digitálne starnutie hercov.

Princeznú Margaret, Alžbetinu sestru, si po Vanesse Kirby a Helene Bonham Carter zahrá zase herečka nominovaná na Oscara, Lesley Manville, ktorú magazín aj cituje: „Nemohla by som byť šťastnejšia, že hrám princeznú Margaret... Štafetu mi odovzdávajú dve impozantné herečky a ja naozaj nechcem zaostávať.“

Nová princezná Diana a jej „sokyňa“

Mladú Dianu si zahrala Emma Corrin a to len v jednej sérii. V aktuálnej piatej a dokonca aj v šiestej ju nahradí austrálska herečka Elizabeth Debicki, ktorú si možno pamätáte z filmov The Night Manager či The Great Gatsby. Herečka na margo svojej role prezradila: „Je pre mňa skutočnou výsadou a cťou byť členom tejto majstrovskej série, ktorá ma od prvej epizódy úplne pohltila.“

Tiež sa očakáva, že sa v príbehu piatej série na scéne objaví aj sokyňa princeznej Diany Camilla Parker Bowles. Hoci obsadenie tejto role ešte nikto oficiálne nepotvrdil, hovorí sa, že by ňou mala byť Olivia Williams známa aj z filmov ako Šiesty zmysel alebo X-Men: Posledný vzdor. 

Neprehliadnite: Mal si s ňou užívať medové týždne, on volal expriateľke. Čo sa dialo počas svadobnej cesty Diany a Charlesa?

Tešíte sa tiež na novú, piatu sériu seriálu The Crown tak ako my? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe