Presunúť na hlavný obsah

Britney kedysi žila pod drobnohľadom. Nemohla sama chodiť na nákupy, ale ani mať sex bez ochrany

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že sa Britney podarilo zbaviť opatrovníctva, jej život pod drobnohľadom otca je momentálne jednou z najdiskutovanejších tém. Až teraz je totiž verejne potvrdené, že žila ako vo väzení...

Aj keď žila Britney Spears pod drobnohľadom už v podstate od vydania prvého singlu Baby One More Time, jej život sa začal pomaly meniť k horšiemu po tom, čo sa prvýkrát vydala. Krátka známosť s tanečníkom Kevinom Federlinom ju omámila natoľko, že len po pár mesiaocch mu povedala svoje áno a onedlho sa stali manželia zároveň rodičmi. Britney sa rozhodla odložiť svoju kariéru a sústrediť sa na materstvo - čo bolo nepochybne impulzom, kedy sa viac, než o jej talent, začali médiá sústrediť na jej osobný život. Ten bol plný kontroverzie a takmer na pravidelnej báze sa speváčka objavovala na titulkách najmä bulvárnych magazínov. 

Všetko to vyvrcholilo psychickým zrútením v roku 2007, keď Britney po rozvode a po tom, čo jej súd odobral deti, fyzicky napadla novinára a následne si vyholila hlavu. Psychiatrická liečba, ktorá jej bola stanovená, trvala niekoľko mesiacov a na ten čas sa mal stať opatrovníkom jej otec. Speváčka tak prišla o svojprávnosť a nemala ani len potuchy o tom, že jej skutočná cesta za ''normálnym'' životom je ešte len na začiatku. 

Prečítajte si: Otehotnela v 16tich, lákala kontroverznosťou. Kto je Jamie Lynn Spears, mladšia sestra známej speváčky?

Zásahy do súkromia 

Otec Jamie Spears mal nad dcérou kontrolnú ruku dlhých 13 rokov. Toto obdobie Britney nemala možnosť vyjadrovať sa sama za seba, spravovať svoj majetok či dokonca rozhodovať o svojom živote. Spoločnosť jej posledné dva roky robí priateľ Sam, s ktorým plánovala speváčka otehotnieť. Nemohla však - doktori jej totiž odmietali vybrať vnútromaternicové koliesko. „Nedovolia mi mať dieťa a moji opatrovníci mi nedovolia ísť k doktorovi, aby mi ho vybrali,'' prezradila na súde Britney a dodala, že jej dôvera v lekárov sa začala znižovať. V momente, keď vyjadrila so svojím otcom nesúhlas, dohodol s nimi totiž liečbu nových psychických problémov, ktoré podľa vlastných slov speváčka nemala.

Speváčka sa nielenže nemohla stretávať s priateľmi, ale zároveň aj s vlastnými synmi, nakoľko jej stav neustále nové liečby sťažovali. Aj ten najjednoduchšie rozhodnutie ako ísť na nákupy či ku kaderníčke si museli prejsť najprv schválením otca. V prípade, že namietala, jej podávali najčastejšie lítium, ktoré sa používa pri liečbe agresívnych stavov. Tie však speváčka vyslovene popiera.

„Môj otec a všetci, čo sú zapletení do tohto opatrovcníctva, by mali skončiť v base,'' šokovala Britney ďalším vyjadrením a dodala, že ich večne komandujúce správanie pripomínalo šikanu, kvôli ktorej plakala. Dnes sa už situácia zlepšila a vyzerá to tak, že opatrovníctvu je nadobro koniec. A až teraz speváčka pomaly odhaľuje, čo sa za ten čas skutočne dialo, a tak nemožno pochybovať o tom, že skutočne ešte len šokuje...

Neprehliadnite: Drastická zmena Britney Spears. Plastické operácie jej viac uškodili než pomohli

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe