Presunúť na hlavný obsah

Vianočné tradície známych Sloveniek: Prezradili, na čo nedajú dopustiť

Slovenské celebrity

Vianočné sviatky sú obdobím, ktoré si všetci veľmi užívajú. Naše známe krásky nevynímajúc. My sme ich vyspovedali a zistili sme, aké majú doma tradície a na čo počas sviatkov nedajú dopustiť.

Veronika Vágnerová

"Naše vianočné tradície začínajú, odkedy Alex vie už valkať cesto, tak pečením medovníčkov a ozdobovaním. Potom samozrejme máme vianočnú Pavlovku a tento rok budeme robiť aj vianočnú bábovku, s troškou perníkového korenia. Na obed, počas Štedrého dňa jeme pečené zemiaky, na ktoré si natrieme maslo, bryndzu, s kapustou. Večer manžel urobí rybu, ja robím šalát."

Prečítajte si: Najdlhšie trvajúce vzťahy nášho showbiznisu: Kto prekonal aj ťažké obdobia, no našiel kľúč k spoločnému šťastiu?

"No a buď máme kapustnicu, ktorú mamé každý rok od mojich rodičov, lebo otec vie robiť tú najlepšiu. Alebo šošovicovú polievku, prípadne rybaciu. Uvidíme tento rok, že ako sa rodina rozhodne. Takže toto sú také naše tradície. A potom samozrejme si zapneme Popolušku."

Magdaléna Šebestová

"Našou najväčšou tradíciou je, že sa stretne celá rodina u starých rodičov pri štedrovečernom stole a deti dostávaju darčeky na dvakrát. Keď som bola v zahraničí, bol práve toto moment, ktorý mi vždy najviac chýbal. Samozrejmosťou sú oblátky s medom, kapustnica a ryba."

Simona Brnová

"Milujem čas Vianoc je to jedno z najkrajších období v roku. Ja si potrpím na gýčovú výzdobu, čiže všetkého všade veľa. Svetielka, sviečky, ozdoby, prestieranie, všetko tak ako má byť. Ja zvyknem veľa piecť, všetky možné vianočné koláčiky. Samozrejme na jedálenskom stole nechýba nič, čo tam má byť. Veľa jedla, veľa sladkého."

Neprehliadnite: Nové ratolesti slovenského šoubiznisu. Bábätko pribudlo Márii Bartalos, ale aj tanečníčke Natálii Glosíkovej

"Každoročne robím môj vaječný koňak, ktorý podľa slov druhých je vynikajúci, takže ani tento rok tomu nebude inak. Budem robiť aj ten. Nikdy nezabudnem na imelo a pusu pod ním. Tiež milujem opekance (s makom) u mojich rodičov, bez nich si neviem predstaviť Vianoce."

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe