Presunúť na hlavný obsah

10 najhorších novoročných predsavzatí: Týmto sa tento rok oblúkom vyhnite

Lifestyle

Nejaké to novoročné predsavzatie sme si už zaiste dali niekedy všetci. Zvyčajne si dávame tie isté stále dokola a práve preto sú to tie najhoršie, ktoré spravidla nikdy nenaplníme. Tak schválne, ktoré to sú a dominovali aj v niektorom z vašich novoročných repertoárov?

Ako informuje portál desiblitz.com, tieto sú najčastejšie a práve najhoršie, ktorým by sme sa mali skutočne pre vlastné dobro tento budúci rok vyhnúť... 

Dám sa na diétu

Jedno z najčastejších a najčastejšie aj dopadne zle. Prečo? Pretože ešte pomaly celý január vyjedávame zásoby vianočného pečiva, ktoré nás láka. Alebo ich nechceme jednoducho len vyhodiť, tak ich predsa dojeme, potom schudneme. Stane sa presný opak. Cesta ku skutočnému schudnutiu má viacero krokov, chce to plán, nie predsavzatie. Verte nám, nepomôže tomu ani nový rok. 

Budem chodiť do posilňovne

Časté predsavzatie spolu s prvým, začatím diéty. V novom roku sa veľa z nás dušuje, že zmení životný štýl. No lepšie než si hneď na začiatku roka zakúpiť pernamentku do posilňovne na celý rok vopred je, že si zostavíte vlastný fitness plán a snažíte sa ho držať. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 tipov ako dodržať novoročné predsavzatie v chudnutí: Musíte si dávať tieto reálne ciele

Dobehnem zameškané v TV

V novom roku si pozriem konečne všetky diely obľúbeného seriálu alebo si pozriem ten nový film s obľúbeným hercom/herečkou... Aj s takýmto predsavzatím vstupujeme do nového roka. No realita je taká, že vždy do toho niečo príde, a spravidla do konca celého roka máte pozretú ani nie polovicu seriálu. A ten film? Na ten ste už dávno zabudli... A ten pohodlný gauč, na ktorom ste ich chceli pozerať? Zaspíte na ňom skôr než pustíte TV... 

Naučím sa niečo nové

Plný odhodlania a eufórie, ktorá opadne v priebehu prvého novoročného týždňa. Naučím sa nový jazyk, pôjdem konečne na kurz prvej pomoci, na letnej dovolenke sa naučím surfovať alebo sa naučím konečne variť? A takéto predsavzatia spadajú do kategórie „naučím sa niečo nové“ a končia zväčša len pri slovách. 

Budem viac cestovať

Toto predsavzatie vám rozhodne neodporúčame práve v tomto čase, čase pandémie. V tomto smere, aj keby sme to skutočne ako veľmi chceli, zatiaľ platí, že človek mieni, ale pandémia mení. Tiež treba brať do úvahy prácu, ktorú vykonávate a či vám to dovoľuje bez ohľadu na pandémiu. Niekedy sme radi, že sa nám podarí jeden predĺžený víkend v rodnej krajine počas celého roka. 

Urobím si konečne poriadok

Ak ste skutočne dostatočne organizovaní, aby ste chceli organizovať, potom je to dobrý začiatok. No sklameme vás, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám aj tak nepodarí dať veci do poriadku. Najlepšie bude ak začnite zoznamom a malými vecami na ňom. Väčšie plány, vyžadujúce si organizovanie si do svojich predsavzatí na tento rok radšej nedávajte. 

Čítajte tiež: Rok zdravých rozhodnutí

Budem šťastný

Stanoviť si šťastie ako svoj cieľ roka 2022 je priam nadľudská úloha a snaha, ktorá sa nevypláca. Zároveň predsavzatie, ktoré si rozhodne nikdy viac nedávajte. Prečo? Pretože to skončí tak, že budete ešte viac nešťastní než v minulom roku. Pamätajte, že najlepšie veci  nám do života prichádzajú paradoxne vtedy, keď ich neočakávame, keď sa o ne nesnažíme, keď si ich nekladieme za cieľ. 

Začnem viac šetriť

Ďalšie bežné, na prvý pohľad zrealizovateľné predsavzatie. Až kým nenarazíte na realitu faktu, že každým rokom veci len a len zdražejú. Napokon zistíte, že šetriť až tak veľmi nemáte na čom. V konečnom dôsledku usúdite, že to nové auto aj tak potrebujete, tak si ho kúpite. Nie je to len o pokušení, ktoré vás láka minúť svoje peniaze, ale aj o potrebe dopriať si, keď už ste si na to zarobili. Tak schválne, máme pravdu? 

Začnem pracovať na novej kariére

Veľa z nás si ku koncu roka povie, že by mali kariérne presedlať. S tým príde ruka v ruke aj predsavzatie, že si v novom roku nájdeme nové zamestnanie. Potom, aj keď snaha a odhodlanie by tam bolo, narazíme na komplikovaný trh práce, ktorý vlastne až toľko práce, ktorá by sa nám páčila, neponúka. Tak zotrvávame v tej starej, ktorá však pre nás znamená isté bezpečie. Je to tak? Skôr ako dáte začiatkom roka plný odhodlania výpoveď v práci, zistite si poriadne svoje možnosti, aby ste neboli zaskočení. Nechcete sa predsa ocitnúť v pozícii bez práce a s dilemou ako zaplatím nájom alebo hypotéku? 

Neprehliadnite: Začiatok roka je pre veľké rozhodnutia či zmeny v živote ideálny: Je to pravda, alebo si to ľudia len navrávajú?

Získam späť svojho bývalého

Nie je nikto, kto by niečo neľutoval, keď príde reč na vzťahy a lásku. Avšak, nie všetky stratené lásky si zaslúžia druhú šancu. Nie všetky lásky chcú byť oživené. Prečo strácať čas premýšľaním o tom, čo bolo, čo sa aj tak pravdepodobne nestane? Ani preto, že ste si dali predsavzatie, a určite k tomu nepomôže ani mágia nového roka. Na niektoré veci, ľudí, sme odsúdení len spomínať v dobrom, no je lepšie myslieť na budúcnosť, nemyslíte? 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe