Pery by mali zodpovedať črtám vašej tváre. Kedy viete, či je potreba ich dopichnúť a kedy je naopak dosť?
Plné pery sa už odjakživa považujú za jeden zo symbolov krásy - a na rozdiel od iných je tento symbol v dnešnej dobe dosiahnuteľný azda najrýchlejšie. Kedy si však dať stopku, aby ste to neprehnali?
Dosiahnuť vysnívané pery nebolo nikdy jednoduchšie, ako teraz. Vyplnenie pier kyselinou hyalúronovou patrí medzi najobľúbenejšie zákroky súčasnosti. Doťuknúť pery a vytvarovať ich do želaného tvaru si na pravidelnej báze chodia aj známe tváre. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento zákrok podstúpili zo slovenských celebrít aj ženy ako Jasmina Alagič, Lucid Sládečková či Mária Zelinová. Vo všetkých prípadoch sa však jedná o decentnú úpravu, ktorú na prvý pohľad nebadať.
Prečítajte si: Mezo T8, mezoterapia, či lekárska mezoterapia: Aký je medzi nimi rozdiel a čo svojej pleti dopriať?
Dokonalý pomer
Podľa odborníkov dokonalý pomer pier skutočne existuje. Kalifornskí vedci prišli s informáciou, že ''ukážkové'' pery by sa mali niesť v tomto rozhraní; horná pera by mala byť približne o polovicu menšia, ako tá dolná. Túto informáciu nepriamo podporil aj magazín Vogue, ktorý vytvoril prieskum u opačného pohlavia. Úloha znela jasne - vyberte pery, ktoré sú podľa vás príťažlivejšie. Prieskum dokonca porovnal aj najznámejšie modelky sveta za posledných 50 rokov. V obidvoch prípadoch platí to, na čo prišli kalifornskí vedci.
Napriek tomu je však mimoriadne potrebné pochopiť, že každá tvár je individuálna a pery, aké má jedna žena, by nemuseli pristať druhej. Prísť ku estetickej doktorke s návodom, ako chcete vyzerať, je tak tabu. V prvom rade by ste mali využiť konzultáciu, ktorá slúži presne na to, aby sa odborník pozrel na vašu tvár - a usúdil, aké zákroky je potrebné vykonať a hlavne v akej miere. Prvoradá by totiž mala byť prirodzenosť.
Pomocníkom je fakt, že pery by nemali na tvári ''kričať''. Samozrejme, môžu byť vašou silnou stránkou, no opri očiam či nosu by nemali byť príliš výrazné.
Pozor na aplikáciu
Mnoho žien má problém s tým, že nevedia kedy prestať. Vtedy je potreba uvedomiť si, že opakované zákroky vedú k závislosti, počas ktorej už nespoznáte, či to náhodou nie je už too much. Pery si nemusíte nechávať dopĺňať každý rok - obzvlášť, ak ste ich aj predtým mali plné. Napriek tomu, že kyselina časom vyprchá, istá čas z nej v perách ostane. Aj to je dôvod, prečo vzniká nepekný kačičkovský efekt.
Neprehliadnite: Ľad ako zázrak pre pleť. Aké účinky má na našu pokožku studená voda?