Presunúť na hlavný obsah

Najromantickejšie miesta, kde stráviť večer vo dvojici: Viete, kam by ste rozhodne mali zavítať?

Cestovanie

Keď hľadáte miesta, na ktorých môžete stráviť skutočne výnimočný a romantický večer, máme pre vás niekoľko skvelých tipov. Vieme, kde si to naozaj užijete a budete očarení.

História a umenie v Budapešť New York Café

Preslávenú New York Café objavíte v elegantnej budove, priamo v srdci Budapešti na rušnom bulvári Erzsébet körút. Jej história siaha do roku 1894 a je označovaná ako najkrajša kaviareň na svete. Snúbi sa tu luxus s tradíciami a históriou. Ide o miesto stretnutí mnohých slávnych spisovateľov, maliarov, novinárov, ktorí roky formovali kultúrny a spoločenský život v meste. Samotné priestory sú takou malou cestou v čase.

Budete si tu pripadať ako v ozajstnom paláci, nepochybne vás očaria nádherné fresky a pozlátení štukové stĺpy. Energia, ktorou toto miesto žije je neopísateľná. To len treba zažiť. Elegantný bar so živou klavírnou hudbou je len akousi pomyselnou čerešničkou k romantickej atmosfére, ktorú toto miesto vyžaruje. 

No a verte, že široko - ďaleko vám nepripravia lepšie drinky ako tu. Potom sa prejdite mestom a len si užívajte prítomnosť jeden druhého. Na čarovný, romantický večer vo dvojici u susedov ako stvorené. 

  • Kde: New York Café (New York Palace Café), Erzsébet krt. 9-11, Budapešť
  • Must try:  24 carat gold New York hot chocolate, rybacia polievka, Testarossa

Najkrajšie výhľady v Grand Hotel Kempinski High Tatras

Najkrajší výhľad na Štrbské pleso, v úplnom súkromí a pri západe slnka si vychutnáte vo vežičke ikonického hotela Grand Hotel Kempinski v Tatrách. Môžete si tu užiť večeru vo dvojici, pri sviečkach, na ktorú rozhodne tak skoro nezabudnete.

Čítajte tiež: Bytový dizajnér André Sedmák: Pri prerábaní vám postačí vymeniť tieto základné veci a máte nový domov

Prepájanie minulosti s prítomnosťou, jedinečná atmosféra, osobný čašník a exkluzívne menu, vytvoria nezabudnuteľný zážitok ako z filmového plátna. Skutočná romantika, ktorú ťažko niečo prekoná. 

  • Kde: Grand Hotel Kempinski High Tatras, Kúpeľná 6,  ŠTRBA
  • Must try: líčka z diviaka, domáca zmrzlina z bryndze a bielej čokolády

Kúzelná romantika v Amade Château

Tento 5-hviezdičkový boutique hotel sa nachádza na Žitnom ostrove, v meste Vrakúň a verte, že si tu budete skutočne pripadať ako na kráľovskom dvore. Priestory sú naozaj výnimočné, dotvárajú ich nádherné fresky a celkovo atmosféra tohto miesta je kúzelná.

Určite sem zájdite na spoločnú večeru pri sviečkach. Nie však tú klasickú. Tu vám všetko pripravia naozaj s pridanou hodnotou. 101 sviečok, príjemná hudba, súkromie čarovného čínskeho salónika - to všetko je zárukou nezabudnuteľného večera. 

Navyše profesionálny tím kuchárov vás poteší bohatou ponukou ozajstných delikates, so skvelými predjedlami, lahodnými polievkami a rôznymi gurmánskymi hlavnými chodmi.

  • Kde: Amade Château, Vrakúň 333
  • Must try: mandľovo-hruškový rez so slaným karamelom a mandľovým grilážom, filé zo zubáča s chrumkavými batátovými knedličkami a ružičkovým kelom

 Neprehliadnite: Krásne a štýlové bývanie v slovenských podmienkach: Architekt radí, ako na to

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe