Presunúť na hlavný obsah

Číslo vašej životnej cesty: Kým podľa neho ste, v čom vynikáte a naopak?

Lifestyle

Poznanie čísla vašej životnej cesty vám dáva silu a vedie vás k sebe samému. Aby ste vstúpili a objavili najautentickejšiu verziu seba. Kým podľa neho skutočne ste?

Portál mindbodygreen.com objasňuje ako sa môžete k svojmu číslu životnej cesty dopracovať. Tiež hovorí o tom, čo toto číslo prezrádza o vás, o vašich vzťahoch, kariére aj životnom poslaní. Ste zvedaví? 

Čo je to číslo životnej cesty?

Toto číslo je najdôležitejším číslom v numerológii a môže odhaliť poslanie vašej duše na tomto svete, váš životný cieľ: „Toto číslo vám pomôže pochopiť, prečo ste sem prišli a čo tu robíte,“ hovorí pre spomínaný portál numerologička a autorka knihy You Are Cosmic Code, Kaitlyn Kaerhart. Dodáva, že toto číslo hovorí aj o vašich silných stránkach a talente, ale aj o výzvach, ktorým budete v živote čeliť. 

Ako si vypočítať číslo svojej životnej cesty? 

Všetko, čo potrebujete, aby ste našli číslo svojej životnej cesty, je váš úplný dátum narodenia.  Napíšte svoj celý dátum narodenia (t. j. 1969, nie iba 69). Použijeme príklad 29. marca 1969. Spočítajte jednotlivé číslice a pokračujte v ich sčítavaní, kým nezískate jednociferné číslo životnej cesty medzi 1 a 9. 29. marec 1969 (alebo 3-29-1969) by vám dal: 3+2+9+1+ 9+6+9 = 39. Odtiaľ 3+9 = 12 a 1+2 = 3. V tomto prípade je číslom vašej životnej cesty číslo 3. 

Kým ste podľa čísla vašej životnej cesty? 

Mohlo by vás zaujímať: Číslo lásky odhalí, akým ste partnerom: Ste predurčený na rodinný život, alebo budete skôr samotárskou dušou?

Číslo 1 – nezávislý vodca 

Pod číslom 1 nachádzame zväčša nezávislých svetových lídrov. Ide o ľudí proaktívnych, iniciatívnych, inovatívnych, jednoducho vizionárov spoločnosti. No pochybnosti o sebe samom budú ich najväčším životným bojom, ktorý musia prekonať. Musia prijať svoju jedinečnosť, individualitu a naučiť sa veriť si. Pracovne sú  zväčša sami sebe pánmi. 

Číslo 2 – mienkotvorca

Ľudia pod týmto číslom sú známi ako mienkotvorcovia. Sú orientovaní na detaily, vychovávajú, sú intuitívni, kreatívni. Musia sa však naučiť milovať a veriť v seba, aj povedať nie. Dvojka dosahuje svoje dlhodobé ciele prostredníctvom dôslednej oddanosti a je vedená rovnako srdcom aj rozumom. Vynikajú ako poradcovia, energetickí pracovníci, mediátori, učitelia a pod. 

Číslo 3 – komunikátor 

Pod číslom 3 nájdete ľudí, ktorí sú vo svojej životnej ceste emocionálne citlivejší a vysoko empatickí. Musia sa naučiť umeniu trpezlivosti pri riešení konfliktov. Ich slabšou stránkou je, že sa môžu ľahko „chytiť do negatívnych aspektov sebavyjadrenia“, to znamená odsudzovať alebo vyžívať sa v ohováraní. Vo svojej životnej ceste by teda mali eliminovať drámu a klebety. Majú však prirodzený dar sebavyjadrenia a kreativity, preto sa im darí ako umelcom, kuchárom, tanečníkom, hudobníkom a ďalším. 

Číslo 4 – budovateľ 

Pod štvorkou sú známi budovatelia spoločnosti, systematickí a metodickí ľudia. Pracujú ako prirodzení vodcovia, organizátori, pretože prinášajú so sebou stabilitu do prostredia. No musia sa naučiť vybudovať stabilný základ (emocionálne, fyzicky, mentálne a materiálne) vo svojom vlastnom živote. Ich slabšou stránkou je tvrdohlavosť a to, že majú na ostatných privysoké nároky. Sú tiež skvelými manažérmi, redaktormi, účtovníkmi a analytikmi. 

Čítajte tiež: Dátum vášho narodenia prezradí veľa o vašej osobnosti: Kto je najviac predurčený na úspech?

Číslo 5 – cestovateľ 

Cestovanie aj v prenesenom slova zmysle bude sprevádzať ľudí s číslom životnej cesty 5 po celý život. Život bude pre vás jedna kozmická vlna neustálych zmien a transformácií. Ich poslaním nie je zostať celý život na jednom mieste, v jednej práci, majú skúmať.  Musia sa naučiť nájsť vhodné spôsoby ako stimulovať svoje zmysly. Žijú pre vzrušenie a rozmanitosť, majú radi cestovanie, pohostinstvo, plánovanie podujatí, komunikáciu a marketing. 

Číslo 6 – vychovávateľ 

Ľudia s číslom životnej cesty 6 sú skutoční opatrovatelia spoločnosti. Ich životným poslaním je láska k blížnemu, pomoc druhým, služba druhým. Jednou z ich najväčších životných lekcií je nájsť rovnováhu medzi dávaním a prijímaním. Sú to však ľudia, ktorí pôjdu až za hranice, a kraj sveta kvôli tým, na ktorých im záleží. No nemali by prekračovať spomínané hranice, musia sa naučiť zosúladiť svoj osobný a pracovný život. Sú vynikajúci ako terapeuti, mentori, vychovávatelia, učitelia. 

Číslo 7 – hľadač

Pre životnú cestu pod číslom 7, nie je nič dôležitejšie ako hľadanie odpovedí na všetky pálčivé otázky života. Ich najväčším motivačným faktorom je hľadanie pravdy, poznania, oddanosť posvätnému povolaniu. Musia sa však naučiť komunikovať, vyjadrovať svoje emócie a náklonnosť. Musia sa tiež naučiť dôverovať seba samým a zdieľať svoju víziu sveta s ostatnými. Darí sa im v kariére spirituality, filozofie, psychológie, výskumu a zdravia

Číslo 8 – veľmoc 

Toto číslo životnej cesty je v numerológii známe ako „powehouse“. Ide o ľudí ambicióznych, pracovitých, často materiálne veľmi úspešných. Títo ľudia sa musia naučiť zostať pri zemi so silným zmyslom pre zdravý vzťah k peniazom a moci. Aby dokázali vyvážiť materiálny a duchovný svet. Jednou z ich najväčších výziev je prepracovať sa cez osobné problémy s mocou, a naučiť sa nedovoliť ničomu a nikomu zbaviť ich moci. No pritom sa musia naučiť aj nezbavovať ostatných. Sú skvelí ako obchodní zástupcovia, právnici, politici, developeri. 

Neprehliadnite: Vypočítajte si svoje osudové číslo. Určuje nielen vašu povahu, ale aj budúcnosť

Číslo 9 – humanitár 

Životná cesta 9 je známa ako humanitárna, kreatívna, zároveň zaoberajúca sa službou druhým. Číslo 9 sa tiež spája s koncami, takže najväčšou lekciou pre ľudí tejto životnej cesty je naučiť sa prijať, nechať ísť a posunúť sa ďalej od akéhokoľvek nešťastia z minulosti. Často však zabudnú na seba pri pomoci druhým, pretože si toho na seba vezmú príliš. Preto sa musia naučiť nechať niektoré veci, ľudí odísť, aby si nespôsobovali bolesť. V profesionálnom živote sú kreatívni pre svoju komunitu. Sú z nich skvelí učitelia, filantropi, aktivisti a umelci, poznamenáva. 

Už ste zistili, aké je číslo vašej životnej cesty? 
 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe