Presunúť na hlavný obsah

Najkrajšie eco-chic mestské SPA, v ktorých dokážete perfektne zresetovať: Toto by ste svojmu telu mali dopriať

Cestovanie

Pozrite sa spolu s nami na výnimočné miesta, kde nájdete duševný pokoj, objavíte svoju vnútornú krásu a zároveň potešíte aj svoje oči. Mestské SPA, ktoré sa radia medzi skutočne fascinujúce.

SO SPA, Viedeň

Ak sa vám nechce jazdiť ďaleko, hneď u susedov si môžete vychutnať naozaj výnimočné procedúry, s dokonalý výhľadom a výnimočnou filozofiou samotného konceptu. Štýlové kúpele SO SPA sa nachádzajú v centre Viedne a ľahko sa k nim dostanete cez Schwedenplatz.

Držia sa symbiózy tradícií, umenia a ekológie. Jednoduché a elegantné, v štýle architekta Jeana Nouvela. Sivý betón sa stretáva s čiernou a bielou v kombinácii s jedinečnými farbami. Veľa kvetov a obrovské biele orchidey, vás prenesú pocitovo do pralesa k vodopádom. Faktor dobrej nálady sa vám tu rozhodne vyšplhá na maximum. 

Užite si saunovanie výhľadom na Dóm svätého Štefana. Nechajte sa rozmaznávať procedúrami z rôznych kontinentov, ktoré vám ušijú presne na mieru. Nikde vo Viedni to nie je lepšie ako v týchto denných mestských SPA. Pokiaľ si chcete vychutnať naozaj čarovný a romantický deň vo dvojici, tu je to na to stvorené.

Mohlo by vás zaujímať: Veľký horoskop na rok 2021: Nový priateľ, milenec a jedno znamenie zažije svoj doposiaľ najlepší rok

Augustine Spa, Praha

Toto miesto je ukryté v srdci bývalého Augustiniánskeho kláštora z 13. storočia, ktorého veľmi pokojný duch bol na tomto mieste zachovaný a odráža sa obzvlášť v unikátnych procedúrach, inšpirovanými históriou. Ide o jedno z najluxusnejších, eco-chic mestských kúpeľov v Prahe. Okrem čarovných priestorov sa môžu popýšiť aj čistotou produktov, vďaka ktorým človek nájde duševný pokoj a objaví opäť samého seba. 

"V Augustine Spa si nezakladáme len na fyzickej relaxácii, ale aj uvoľnení mentálnej a spirituálnej. Tu uniknete stresu moderného sveta a znova objavíte sami seba. S Augustine procedúrami, ktoré prepájajú wellness s históriou, pošlete vašu myseľ, telo i dušu na pokojnú cestu, spätú s históriou miesta, v ktorom sa SPA nachádza. V našej jedinečnej kúpeľnej tradícii sa história a príroda spájajú a vytvárajú tak liečivé osobné útočisko, čas na znovuzjednotenie a zameranie na celkovú pohodu," hovorí Karolína Polatová - marketing supervisor z Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague. 

Prečítajte si: Je zdravé mať občas hlad, aby sme spaľovali? Koľko hodín by malo byť medzi jednotlivými jedlami?

"Umenie masáží je stará liečebná technika používaná civilizáciami z celého sveta po stáročia na podporu zdravia, uvoľnenie napätia a obnovu vitality. Masážne techniky sa v jednotlivých kultúrach líšia a poskytujú nám celý rad inšpirácií, ktoré v SPA využívame. Preto je pre Augustine Spa dôležité v procedúrach odrážať históriu miesta aj destinácie."

Najvýznamnejšími sú tzv. „Signature“ procedúry ako je Monastery Spa Ritual, celkový očistný rituál, a Augustine Time, liečebná cesta zameraná na individuálne potreby. Aj medzi šiestimi druhmi masáží nájdete niekoľko unikátnych, ako napríklad „Augustine Signature Massage“, ideálny na relaxáciu a úľavu od svalového napätia, alebo „Calming Candle Massage“, upokojujúcu masáž sviečkou vytvorenú na vrátenie vnútorného pokoja a pokojnejšieho stavu mysle. Z tohto miesta skrátka nebudete chcieť odísť.

Thermae Bath Spa, Bath

Verte, že krajšie kúpele ako Thermae Bath Spa, v celej Británii nenájdete. Ide o niekoľkokrát ocenené prírodné kúpele, ktoré sú jedinečné aj samotnou vodou, v ktorej sa kúpete. Je bohatá na minerály a celý koncept je založený na tradíciách a starovekých receptúrach, ktorým boli verní kedysi Kelti a Rimania. 

Cez deň aj v noci môžete relaxovať v krytých kúpeľoch Minerva a vonkajšom strešnom bazéne s nádherným pohľadom na mesto Bath. To je viac ako kúzelné a budete sa tu naozaj cítiť výnimočne.

Ideálna teplota vody a dychberúce výhľady, to všetko si vás okamžite získa. Okrem toho odporúčame zrelaxovať v novom viaczmyslovom wellness suite, ktorý je jediný svojho druhu široko - ďaleko v okolí. Skrátka to nemá konkurenciu. 

Prečítajte si: Kde sa berie tuk v nohách? Fitness tréner prezradil 4 jednoduché cviky na schudnutie z nôh

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe