Presunúť na hlavný obsah

Osvojte si rannú rutinu SHINE: Zmena prístupu k vstávaniu naštartuje metabolizmus, zlepší náladu aj zdravie

Zábava

Viete ako sa to hovorí: Ráno robí deň. A je to svätá pravda. Ak si osvojíte rutinu SHINE, už nikdy sa nebudete prebúdzať so zlou náladou.

Malé detaily tvoria veľké zmeny

Úspešní ľudia vraj vstávajú extrémne skoro. Z mnohých hľadísk je to ideálne, ak chcete mať skvelý deň. Avšak dobré je, pokiaľ sa v každom prípade snažíte dodržiavať doporučený osem hodinový spánok. Čiže ak máte skoro vstávať, mali by ste ísť aj skôr spať. V tomto prípade rovnica nepustí. 

Zabudnite však na to, že ráno treba stihnúť fitko, rýchlu šálku kávy, čaju, expresne rýchle raňajky a popri tom musíte aj pripraviť deti do školy a rozvisť ich. Takýto režim je z dlhodobého hľadiska neúnosný. Preto ak chcete  nájsť pomyselný balance, skúste metódu SHINE. Ide o akýsi slow motion režim, založený na drobnostiach ktoré vás tešia. 

Neprehliadnite: Na zoznamke som našla muža, s ktorým som si vedela predstaviť budúcnosť. Nakoniec však nastal len šok

To najlepšie, čo pre seba môžete urobiť je totiž prispôsobiť rutinu svojmu životnému štýlu. Kľúč k spokojnému a pohodovému ránu je v piatich SHINE zložkách: Silence (ticho), Happiness (šťastie), Intention (úmysel, odhodlanie), Nourishment (výživa) a Exercise (pohyb). 

Odborníci prišli na to, že zmena prístupu k našim ránam vedie vo výraznej miere, k šťastnejšiemu dňu a pocitu pohody.

Takže po vzore SHINE, začnite riešiť najskôr to, vďaka čomu sa uspokojíte a načerpáte sily na ďalší deň. Pokračujte tým, že myslite na to, čo vám robí radosť.

Záleží len na vás, či je to čokoládové suflé, šálka kávy alebo ranný telefonát s kamoškou. Tak, či onak skúste sa sústrediť na prílev koncentrovaného šťastia.

Pokračovať by ste mali zámerom, teda sústredením na to, čo chcete v daný deň dosiahnuť. Skrátka je dobré mať prehľad v tom, čo vás čaká. Určite nezabúdajte aj na vyváženú stravu, ktorá telo zásobuje energiou. Mimoriadne dôležitý je aj pohyb. Nie, nemusíte hneď tráviť hodinu v posilke. Úplne postačí ranná meditácia, či 15 minútová jóga. Prípadne môžete ísť do práce peši. Je to len na vás.                    

Prečítajte si: Celý rok som sa ho snažila dostať z mysle: Napokon som ho stretla tam, kde by som nečakala

Práve malé kroky totiž vedú k veľkým zmenám. Zabudnite na chaos a sústreďte sa na ranné rituály, ktoré fungujú. Síce postupne, ale výsledky sa dostavia. V lepšom spaľovaní, vnímaní, vašej pozitívnej nálade a v neposlednom rade aj na fyzickom zdraví. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe