Presunúť na hlavný obsah

Biely cukor: Pridáva kilá, ničí organizmus, no takto viete postupne úplne eliminovať biely cukor zo života

Chudnutie a diéty

Hovorí sa, že biely cukor je hlavný nepriateľ našej figúry. Pokiaľ aj vy zvažujete ako ho vo svojom jedálničku eliminovať, vieme presne ako na to. A nebude vás to bolieť, ani keď sa radíte do kategórie milovníkov čokolády, či zmrzliny.

Biely cukor je závisloť, od ktorej telo treba odvykať postupne a komplexne

Pokiaľ sa aj vy radíte do kategórie žien, ktoré nedajú dopustiť na čokoládu, zmrzlinu, či sladké hriešnosti vo forme rôznych koláčikov, no zároveň vás trápia problematické partie figúry, zmeny nálad, či nedokonalosti na pleti, zrejme je čas to zmeniť. Za všetko totiž môže byť zodpovedný obyčajný cukor. Áno, okrem spomínaných jedál sa totiž pridáva takmer do každej potraviny, takže sa veľmi ľahko stane, že ho v tele budete mať nadmerné množstvo, čo sa prejaví vo viacerých ohľadoch.

Čítajte tiež: Dá sa schudnúť sexom ako pri športe? Prezradíme tiež sexuálnu polohu, pri ktorej spaľujete najviac

Ideálne je postupne ho zo svojho jedálnička eliminovať a práve vďaka tomu sa dokážete prepracovať nielen k vytúženým krivkám, ale aj životnému balancu. Biely cukor je totiž závisloť, od ktorej telo treba odvykať postupne a komplexne. 

"Zo stravy hneď na začiatku treba jednoznačne vylúčiť hlavne biely rafinovaný cukor, ktorý sa nachádza v mnohých potravinách. Zabudnite na akékoľvek sladkosti, zmrzlinu, pečivo, bielu múku. Je dokázané, že ženy by nemali zjesť viac ako 5 malých kociek cukru denne. Práve biely cukor sa totiž v brušnej oblasti najviac usádza. V strave si doprajte proteíny, zdravé tuky, zeleninu a určité druhy ovocia. Práve tým viete telo zo začiatku oklamať, pretože mu dávka cukru, ktorú predtým dostávalo bude chýbať," vyvetľuje fitness tréner Milan Kozika.

Príjem cukru eliminujte postupne:

  • Nahraďte sladkosti ovocím, orieškami, či tvarohom
  • Vymeňte akékoľvek sladené nápojde za vodu, či bylinkové čaje
  • Zabudnite na alkohol
  • Do kávy si nedávajte cukor
  • Nepripravujte si polotovary, ale jedlo z čerstvých surovín

Ak znížite jeho prijaté množtvo postupne, telo nebude mať abstinenčné príznaky (áno aj tak odborníci definujú závisloť na cukre, ktorú ma z roka na rok väčšie percento ľudí), začne sa zlepšovať vaša nálada, pozitívne zmeny uvidíte aj na figúre a zároveň sa vám upraví aj pokožka. Veľa cukru v našom tele sa totiž prejavuje na pleti vo forme vyrážok, či drobných šupiniek.

Neprehliadnite: Dajte si pozor na najväčšieho nepriateľa chudnutia: Ani zďaleka však nejde o jedlo

Príklad jedálnička na elimináciu cukru v strave: 

  • Raňajky: Tvaroh s malinami, jahodami a kokosom 
  • Obed: Krevetové rizoto s hoblinkami parmezánu
  • Večera: Avokádo, celozrnný chlieb, vajíčko

Základom je aby ste mali vyvážený jedálniček, ktorý vám nespôsobí nežiaduce kolísanie hladiny cukru v krvi a zároveň vás ochráni pred návalmi vlčieho hladu aj chuťami na sladké. Telu treba dopriať zdravé tuky, kvalitné bielkoviny a zložené sacharidy s vlákninou. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe